Komfort vo vlakoch a autobusoch RegioJet aj pre imobilných cestujúcich

Na palube našich vlakov a autobusov radi privítame aj tých, pre ktorých nie je cestovanie najjednoduhšie. U vlakových súprav sa inštalujú nájazdové rampy pre bezpečný a pohodlný nástup cestujúcich na invalidnom vozíku, v žltých autobusoch je samozrejmosťou bezplatné privezenie invalidného vozíka.

Osoby so zníženou schopnosťou pohybu vo vlakoch

Vozidlá, ktoré sú vybavené nájazdovou rampou, nájdete v rezervačnom systéme označené symbolom vozíčku (viď obrázok), spravidla sa však jedná o triedu Standard. Pri rezervácii sedadla sa pozrite na vozy 3 a 6, kde sa plošiny najčastejšie umiestňujú.

Z technických dôvodov je možné prepravovať cestujúcich iba na vozíkoch, ktoré nepresahujú šírku 60 cm a celkovú hmotnosť 300 kg (vr. klienta). Bohužiaľ nie je v našich silách prepraviť vozíky elektrické. Dovoľujeme si vás tiež upozorniť, že disponujeme štandardnými rýchlikovými vozňami, ktoré nie sú nízkopodlažné a priestor pre pohyb vo vlaku je obmedzený. Vo vlakoch zároveň nemáme vyhradené žiadne špeciálne miesto pre cestujúcich na vozíku, cestujúci sa preto musí presunúť na klasické sedadlo.

Pre zaistenie prepravy je nutné dodržať nižšie uvedené termíny podľa konkrétnej nástupnej aj výstupnej stanice. Vezmite, prosím, na vedomie, že v prípade ich nedodržania nemusí byť preprava umožnená.

Použitie našej nájazdovej rampy

 1. V staniciach Brno-dolní nádaží, Praha hl.n., Pardubice, Ústí nad Orlicí, Zábřeh na Moravě, Vyškov, Přerov, Studénka, Ostrava-Svinov, Ostrava-Stodolní, Olomouc hlavní nádraží, Český Těšín, Třinec centrum, Bystřice, Návsí, Žilina, Poprad-Tatry, Košice, Bratislava hlavná stanica, Bratislava Nové Mesto, Břeclav, Viedeň Hbf a Viedeň Simmering je preprava možná za použitia našej nájazdové rampy. Prepravu je nutné objednať najneskôr 24 hodín pred časom odchodu vlaku zo stanice.
 2. Preprava imobilných cestujúcich do stanic Bohumín, Suchdol, Opava-východ a Česká Třebová je možná po predošlej dohode. Zo strany prevádzkovateľa dráhy tu totiž nie je garantovaný príchod nášho vlaku k nástupišťu s dostatočnou výškou pre použitie plošiny. Rezervácia je preto nutná najmenej 48 hodín pred cestou, a to na emaily vozickari@regiojet.cz.

Použitie externej mobilnej plošiny

 1. V staniciach, kde výška nástupišťa neumožňuje použitie našej nájazdové rampy (Hranice na Morave, Havířov, Ostrava hlavní nádraží, Brno hlavní nádraží), plošinu zabezpečujeme externe. Preto vás pre potvrdenie objednávky budeme telefonicky kontaktovať. Prepravu objednávajte najneskôr 48 hodín pred odchodom spoja.

Nemožnosť prepravy imobilných cestujúcich

 1. V staniciach Brno-Židenice, Brno-Královo Pole, Nezamyslice, Kojetín, Čadca, Vrútky, Martin, Liptovský Mikuláš, Ružomberok, Štrba, Spišská Nová Ves, Kysak a Margecany nemožno bohužiaľ prepravu imobilných cestujúcich zabezpečiť, pretože tu nie je možné použiť naše nájazdové rampy ani objednať externé plošiny.

 

Ako službu jednoducho objednať

 • Použitie nájazdovej rampy či plošiny a asistenciu personálu pre nástup/výstup cestujúcich na invalidnom vozíku si môžete objednať vopred na emaily vozickari@regiojet.cz alebo tlačidlom nižšie.
 • Pokiaľ kupujete lístok na našich predajných miestach, predajca vám mobilnú plošinu alebo nájazdovú rampu objedná.
 • Pre objednanie plošiny môžete tiež kontaktovať našu nonstop informačnú linku +421 220 502 020.
 • Pri objednávaní je nutné dodržať predpísané lehoty.

 

Objednajte si prepravu

Ako prebieha preprava

 • Objednajte si mobilnú plošinu alebo nájazdovú rampu pre bezpečný nástup a výstup - online, telefonicky alebo na predajnom mieste.
 • Dostavte savčas podľa cestovného poriadku k odjazdu svojho spoja.
 • Palubný personál pripraví nájazdovú rampu (v staniciach, kde je možné ju použiť), prípadne je zabezpečená externá plošina, prostredníctvom ktorej prebehne bezpečný a pohodlný nástup.
 • Pri tomto nástupe pomôže palubný personál vlaku IC RegioJet - prípadne v spolupráci s personálom predajného miesta v príslušnej stanici.
 • Po nástupe je cestujúci usadený za asistencie palubného personálu na svoje miesto.
 • Podobne prebieha výstup cestujúceho v jeho cieľovej stanici.
 • Imobilní cestujúci si zarezervujú cestovný lístok pre cestu vlakom IC RegioJet rovnako ako všetci, navyše s výraznou zľavou určenou pre cestujúcich s preukazom ZTP.

VIAC INFORMÁCIÍ O PRÍSTUPNOSTI STANÍC
nájdete na weboch ŽSR a Správy železničních dopravních cest:

 

Osoby so zníženou schopnosťou pohybu v autobusoch

imobilni_cestujici

Preprava s vlastným sprievodom

Cestujúcich s obmedzenou schopnosťou pohybu a orientácie prepravujeme v žltých autobusoch na všetkých linkách za podmienky zaistenia vlastného sprievodu, ktorý cestujúcemu umožní nástup a výstup do / z autobusu. Vozidlá nie sú bezbariérové. Upozorňujeme, že palubný personál asistenčné služby nezabezpečuje. Ďakujeme za pochopenie.

 

Vozíky prepravíme ZADARMO

Preprava invalidných vozíkov je zdarma. Vozíky prepravujeme v zloženom stave v batožinovom priestore. Ďalšie náležitosti prepravy cestujúcich s obmedzenou schopnosťou pohybu a orientácie sa riadia podľa platných Zmluvných prepravných podmienok.

Ďalšie užitočné informácie