Naša flotila

České a slovenské cesty a koľaje brázdia stovky žltých autobusov a vlakov. Každý deň prepravia na vnútroštátnych i medzinárodných linkách tisícky cestujúcich. Zaujíma Vás, aké vozidlá a vagóny tvoria základ našej flotily? A aký komfort Vám autobusy a vlaky RegioJet pri Vašej ceste poskytnú?

Autobusy

Vozový park v korporátnej žltej farbe tvoria španielske autobusy Irizar na podvozkoch Scania alebo Volvo, z ktorých veľká časť disponuje luxusnou výbavou FUN & RELAX. Vozový park každoročne obmieňame o nové autobusy v štýle FUN & RELAX.

Na jar 2016 do žltej flotily pribudlo 45 autobusov z najnovšej modelovej rady Irizar i8. Zákazníkov privíta nový luxusný a moderný dizajn, ktorý na prvý pohľad zaujme oproti predchádzajúcim modelom výraznejšími a ostrejšími líniami. Vnútri na cestujúcich čaká nadštandardné pohodlie. Komfortné sedadlá sú nastaviteľné a v každom z nich je zabudovaná obrazovka s multimediálnym zábavným systémom, v ktorom sú dostupné filmy, seriály alebo online hry. V nových autobusoch je bezplatne dostupné aj pripojenie k internetu. Samozrejmosťou je výkonný klimatizačný systém a LED osvetlenie.

Komfort a bezpečnosť našich autobusov je pre nás prioritou, preto pravidelne investujeme do obnovy vozového parku. Novú generáciu vozidiel Irizar i8 na podvozkoch Volvo alebo Scania nasadíme do prevádzky ako prvý autobusoví prepravci v strednej Európe.

Staršie autobusy ponúkame na prenájom napr. pre skupinové zájazdy alebo na predaj. Podrobnosti nájdete tu.

 

 

IC vlaky

Flotila železničných súprav RegioJet sa aktuálne skladá z 127 moderných, klimatizovaných vozňov, ktoré boli skonštruované na dosiahnutie rýchlosti až 200 km/hod. Základ vozového parku spoločnosti RegioJet tvoria železničné vozne od rakúskych a švajčiarskych spolkových železníc. RegioJet si nechal na zákazku vyrobiť od rumunskej spoločnosti ASTRA Vagoane Călători úplne nové supermoderné vozne RegioJet – ASTRA s typovým označením Bpmz 20-90.

Vlaky sú zostavované väčšinou do deviatich vozňových súprav, pričom v každej súprave sú zaradené vozne v tarifnej triede Low cost, Standard, Relax a Business. V nich nájdete miesta usporiadané do veľkopriestorového oddielu – cestovná tarifa Relax, ktorá dizajnom pripomína leteckú dopravu, rýchlovlaky typu IC alebo kupé po štyroch miestach na sedenie – cestovná tarifa Business. Je našim prioritným záujmom, aby v každej súprave bol radený vozeň Astra - Pokojná zóna a vozne s Detským a Tichým kupé.

V Českej republike spoločnosť využíva lokomotívy Škoda z rady 163, ktoré boli vyrobené na začiatku 90. rokov ako posledné stroje piatej série úspešnej rady 163. Lokomotívy využíval a ich kvality ocenil taliansky dopravca Ferovia Nord Milano na vlakoch osobnej dopravy v severnom Taliansku. Teraz, po nevyhnutných úpravách, zvýšení maximálnej rýchlosti a doplnení moderných prvkov bezpečnosti a spoľahlivosti, slúži RegioJetu.

Všetky miesta sú vybavené zásuvkou 230 V, zábavným portálom, k dispozícii je odkladací stolík buď priamo pred vami, alebo vedľa vás. Všetky vozne si môžete prezrieť v našej virtuálnej prehliadke alebo fotogalérii.

Okrem toho RegioJet na trase Bratislava – Komárno využíva súpravy Talent Bombardier a Desiro od Siemensu.

 

Regionálne vlaky

Na regionálnu linku Bratislava - Dunajská streda - Komárno nasadzuje RegioJet od začiatku prevádzky v roku 2012 moderné trojčlánkové jednotky Talent nemecko-kanadského výrobcu Bombardier. S podobnými vlakmi sa môžeme stretnúť najmä v Nemecku, Rakúsku a Nórsku. Na Slovensku šlo o prvé vlaky s Wi-Fi pripojením. Cestujúci oceňujú najmä ich tichý chod a vhodne usporiadaný interiér s premysleným zádržným systémom. Nízkopodlažné vlaky dokážu pohodlne prepraviť aj imobilných cestujúcich. Pre vozičkárov je upravené aj WC, samozrejmosťou ich výbavy je klimatizácia.

Za účelom zvýšenia kapacity počas špičiek sa vozidlový park RegioJetu v roku 2013 rozšíril o 6 dvojčlánkových jednotiek Siemens Desiro v podobnej výbave, ktoré nahradilo 5 Talentov. Tieto vlaky bývavajú počas špičiek spájané do súprav.

V súčasnosti má RegioJet vo svojom vozidlovom parku 4 súpravy Bombardier Talent a 6 vlakov Siemens Desiro. Formou operatívneho lízingu si ich prenajíma od nemeckého železničného dopravcu Alpha Trains.