Ako sa to všetko začalo

História STUDENT AGENCY sa začala písať v roku 1993, keď Radim Jančura, vtedy podnikavý študent brnianskeho VUT, založil agentúru sprostredkovávajúcu au pair pobyty študentom z Českej republiky. Vďaka tvrdej práci a odhodlaniu prichádzalo stále viac klientov a Radim Jančura v roku 1996 založil spoločnosť STUDENT AGENCY a prijal prvých zamestnancov.

Ako firma získavala nových zákazníkov a budovala si postavenie na trhu, zároveň rozširovala aj pole svojej pôsobnosti. Skupina STUDENT AGENCY sa dnes zameriava na široké portfólio služieb – sme predným predajcom leteniek a zájazdov, najväčšou agentúrou pre predaj jazykových a pracovných pobytov v zahraničí a tiež najúspešnejším súkromným autobusovým a vlakovým dopravcom. Našou firemnou filozofiou je poskytovať zákazníkom tie najlepšie služby za skvelé ceny.

Na jar 2016 sme pre autobusovú flotilu začali využívať marketingovú značku RegioJet. Tento krok nám umožnil zjednotiť sieť našich autobusov a vlakov pod jeden názov a vďaka tomu sa ďalej rozvíjať nielen v Česku a na Slovensku, ale aj v zahraničí. Prepravná sieť RegioJet má potenciál v nasledujúcich rokoch prepravovať ročne 15 až 20 miliónov cestujúcich.

Autobusy

Pod marketingovou značkou RegioJet prevádzkujeme vnútroštátnu a medzinárodnú autobusovú dopravu. Našim zákazníkom ponúkame výhodné spojenie do desiatok miest v Českej republike, na Slovensku a aj v Európe. Naše autobusy patria k najmodernejším na trhu a ponúkajú neobyčajne komfortnú jazdu. Žlté linky zmenili pohľad Čechov a Slovákov na cestovanie autobusom. Žlté autobusy si získali milióny spokojných a verných cestujúcich vďaka nízkym cenám lístkov a nadštandardným službám na palube. Klienti zadarmo dostanú vybrané nápoje a dennú tlač, k dispozícii majú bezlatne WiFI. V autobusoch v štýle FUN & RELAX nájdu zábavný portál určený na sledovanie filmov, počúvanie hudby, čítanie e-kníh alebo hranie hier.

Od roku 2004 STUDENT AGENCY pôsobí ako dopravca na vnútroštátnych linkách v Českej republike. Žlté autobusy prvýkrát vyrazili v januári 2004 na linku Praha – Brno, ďalšie linky nasledovali v ďalších rokoch. Žlté autobusy spájajú Prahu a Brno s tromi desiatkami miest v Česku. Luxusné žlté autobusy jazdia aj na medzinárodných linkách, v súčasnosti premávajú do 14 európskych krajín – napríklad do Nemecka, Rakúska, Švajčiarska, Talianska alebo Maďarska. Popri doprave do centra európskych miest žlté linky ponúkajú atraktívne spojenie na letiská v okolitých krajinách (napr. Viedeň, Drážďany, Berlín alebo Frankfurt). O popularite žltých liniek svedčia aj počty prepravených cestujúcich. Medzi rokmi 2004 až 2014 – teda za prvých desať rokov fungovania – prepravili naše autobusy viac ako 34 miliónov cestujúcich a prešli približne 182,7 milióna kilometrov. A počty cestujúcich každý rok rastú.

 

 

Vlaky

Podobne ako žlté autobusy na cestách, spustili aj žlté vlaky RegioJet revolúciu na koľajach. Vlaky RegioJet zaisťujú pravidelnú železničnú dopravu na trasách v Českej republike a na Slovensku. Cestujúcim ponúkame v našich vlakoch nadštandardné pohodlie, proklientský servis a lístky za najvýhodnejšie ceny.

Česká spoločnosť RegioJet vznikla v roku 2009 ako dcérska spoločnosť STUDENT AGENCY. RegioJet od roku 2011 prevádzkuje pravidelnú osobnú železničnú dopravu na trase Praha – Ostrava – Žilina – Košice. Od decembra 2015 RegioJet pôsobí aj na trase Praha – Olomouc – Přerov s nadväzujúcim autobusovým spojením až do Zlína a Otrokovíc.

Od roku 2012 sesterská spoločnosť RegioJet so sídlom v Bratislave prevádzkuje vnútroštátnu železničnú dopravu na linke Bratislava – Dunajská Streda – Komárno. Ide o linku obsluhovanú na základe objednávky Ministerstva dopravy SR.

RegioJet plánuje vstup na ďalšie trasy a je pripravený sa prihlásiť do tendrov na prevádzku vnútroštátnych liniek vo verejnom záujme (tj. štátom dotované linky) v Českej republike a na Slovensku.

RegioJet udržuje vo svojich vlakoch vysoký štandard služieb – na zákazníkov čakajú luxusne a pohodlne vybavené súpravy, dokonalý servis stevardov a stevardiek a vybrané nápoje, noviny a časopisy zadarmo. Samozrejmosťou na palube žltých vlakov je pripojenie k WiFi a k zábavnému portálu, kde sú k dispozícii stovky filmov, seriálov alebo piesní.