Archív časopisu Žltý 2021

Každý mesiac vám prinášame zaujímavé články z ciest po celom svete. Nechýbajú ani kultúrne a geografické zaujímavosti o nových produktoch skupiny STUDENT AGENCY, súťaže a rozhovory so zaujímavými osobnosťami. Náš časopis Žltý nájdete vkaždom autobuse a vlaku RegioJet a aj v pobočkách STUDENT AGENCY, kde je k dispozícii zadarmo.

Nobember / December 2021

V poslednom tohtoročnom čísle sa zamyslíme nad témou "Keď sa zima opýta, čo sme robili v lete". Niektorí z nás sa prispôsobili dobe a objavovali krásy našej vlasti. Iní sa ale nenechali odradiť a vďaka nim môžeme precestovať svet na stránkach časopisu Žlutý počas jazdy vlakom alebo autobusom. Dozviete sa o drsnom živote za polárnym kruhom vo Švédsku, o výprave našich horolezcov na 13. najvyššiu horu sveta, alebo aké je to pracovať vo švajčiarskych Alpách. V rozhovore nám Petr Horký predstaví prvú horskú vodkyňu v Dolomitoch. Na sever Talianska sa môžete vydať aj v zime - zažiť jazdu so psím záprahom! A vaše obľúbené SÚŤAŽE? Samozrejme nechýbajú - máme pre Vás pripravené hneď dve, nechajte sa prekvapiť. Prajeme pekný záver roka.

September / Október 2021

Súčasná „doba bláznivá“ nás inšpirovala k téme dvojčísla september + október. Hneď v úvodnom článku Jiřího Pasze sa môžete dozvedieť, ako sa nezblázniť   v„dobe covidovej“ a zasúťažiť si o knihu Normální šílenství. Zdanlivo bláznivý nápad objavovať na bicykli Himaláje dostala Kamila Hrubá. Podobne šialený môže pre niekoho byť i mesačný pobyt na misii v Ghane — viac sa dočítate v článku Veroniky Miškaříkovej. Krásne fotografie dopĺňajú text túlavého fotografa Pavla Svobody, ktorý strávil na treku v Nepále 46 dní. Rozhovor s milým „bláznom“ spisovateľom Robertom Fulghumom viedol vo svojej talkshow Petr Horký. Čaká vás idruhá súťaž — tentokrát o vstupenky na predstavenie nového cirkusu. Prajeme príjemné čítanie.

Júl / August 2021

Po „lockdownovej“ pauze sme pre vás opäť pripravili náš palubný časopis. Aj keď sa okolo nás dejú nemilé udalosti, svet a ani my sa nenecháme zastaviť. „Apredsa sa točí!“ je téma prázdninového dvojčísla. Nedočkaví cestovatelia sa môžu inšpirovať článkami o výprave slovenského folklórneho súboru do Mexika alebo zápiskami blogera Lukáša Chmelu o jeho cestách do Paríža. O probléme s nedostatkom vody v Himalájach informuje Kamila Hrubá a Jan Brett vám ukáže kúsok Afriky, ktorý môžete navštíviť v Česku. Pozveme vás aj na pohodlnú cestu do Chorvátska vlakom RegioJet. Na ďalšie články a hlavne obľúbenú SÚŤAŽ sa môžete tešiť od 13. 7. v žltých autobusoch a vlakoch alebo už teraz na webových stránkach RegioJetu a STUDENT AGENCY. Prajeme vám krásne prázdniny!