Archív časopisu Žltý 2020

Každý mesiac vám prinášame zaujímavé články z ciest po celom svete. Nechýbajú ani kultúrne a geografické zaujímavosti o nových produktoch skupiny STUDENT AGENCY, súťaže a rozhovory so zaujímavými osobnosťami. Náš časopis Žltý nájdete v každom autobuse a vlaku RegioJet a aj v pobočkách STUDENT AGENCY, kde je k dispozícii zadarmo.

Október 2020

Časopis Žlutý je späť! Po neplánovanej prestávke sme vybrali tému, nad ktorou by sme sa mali spolu zamyslieť: „Môžeš zmeniť svet?“ Po otvorení októbrového čísla nájdete veľa inšpirácie – od sadenia stromov cez pomoc v útulkoch až po upratovanie pláží alebo dobrovoľníctvo v pralesoch. Cestovateľ a novinár Jiří Pasz však varuje, že pomoc za každú cenu môže byť aj kontraproduktívna. Čo sa, naopak, nezmenilo v živote českej komunity v Moldavsku vám odhalia borci Ladoborci. Nezabudli sme ani na obľúbenú súťaž – tentoraz o vstupenky na festival Struny podzimu. Máme radosť, že sme opäť s vami!

Apríl 2020/Máj 2020

Vďaka okolnostiam, ktoré každého z nás zaskočili, vydávame aprílového Žlutého ako dvojčíslo na apríl a máj, a to len v elektronickej podobe. Dlho vopred naplánovaná téma bola Česi a Slováci vo svete – teraz dúfame, že sú všetci bezpečne vo svojom rodisku. Čakajú na vás inšpiratívne články, rozhovor, cestopisy a tentoraz dokonca DVE SÚŤAŽE – nechajte sa prekvapiť. Dúfame, že čo najskôr zase nájdete tlačenú verziu časopisu v sieťkach sedadiel našich busov a na stolíkoch vo vlakoch. Prajeme pevné zdravie a veselú myseľ.

Marec 2020

Marec je tradične mesiac knihy – téma najnovšieho Žlutého teda znie: KNIHOMOL. Jiří Pasz poradí, ako spoznať kultúru cudzej krajiny cez knihy miestnych autorov, Jakub Pavlovský nás zavedie do komunity ľudí, ktorí propagujú knihy na Instagrame a viedli sme príjemný rozhovor s Helenou Černohorskou o jednom netradičnom nakladateľstve. Máme pre vás aj tip na výlet do nádhernej knižnice v Oponiciach. Na parížsky trh s knihami nás zavedie Zápisník zahraničných spravodajcov a nechýba ani obľúbená rubrika Petra Horkého. Súťažiť môžete o knižné novinky z nakladateľstva Host. Pekné čítanie, knihomolovia!

Február 2020

Vo februárovom čísle obdivujeme ZLATÉ RUČIČKY. Viedli sme rozhovor s mladým talentovaným maliarom Andrejom Dúbravským. Zápisník zahraničných spravodajcov nás nechal nahliadnuť do manufaktúry, kde sa ručne vyrábajú luxusné hodinky. Druhý rozhovor nám poskytol len 22-ročný podnikateľ Václav Staněk o svojej originálnej obuvníckej značke. Najväčším koníčkom našich pisateľov je však cestovanie, môžete sa teda tešiť na články o Nepále, Arménsku a Islande. A februárová súťaž? Bude! Nakuknite do nového Žlutého!

Január 2020

ÚSMEV, PROSÍM – vyzývame témou januárového čísla. Petr Horký píše o pobyte v ajurvédskom rezorte v Indii, kde prehodnotil svoj postoj k európskej „dobe stresovej“. Medzi chudobné, ale šťastné deti do Južnej Ameriky nás zavedie Petra Wenzelová a úsmev na tvári nám vykúzli svojimi zážitkami Ondřej Sládek, ktorý putoval zo Sarajeva do Albánska. V rozhovore výskumníčka a cestovateľka Kristýna Tronečková prezradí, aké sú rozdiely vo vnímaní šťastia medzi západnou a východnou kultúrou. Môžete si zasúťažiť aj o jej knihu Cesty za štěstím a tradičná súťaž vás čaká v rubrike Kultúra. Prajeme vám usmievavý začiatok roka.