Archív časopisu Žltý 2019

Každý mesiac vám prinášame zaujímavé články z ciest po celom svete. Nechýbajú ani kultúrne a geografické zaujímavosti o nových produktoch skupiny STUDENT AGENCY, súťaže a rozhovory so zaujímavými osobnosťami. Náš časopis Žltý nájdete v každom autobuse a vlaku RegioJet a aj v pobočkách STUDENT AGENCY, kde je k dispozícii zadarmo.

Marec 2019

ČO BUDE PO NÁS? Pýta sa marcové číslo časopisu Žlutý a prináša zaujímavé články spojené s ekológiou a cestovaním. Vydáme sa do opusteného banského mesta na Špicbergoch, zamyslíme sa nad pozitívami a negatívami zvyšujúceho sa turizmu v Himalájach a zavítame do krásneho, ale jedmi otráveného Arménska. Inšpiráciu, ako pomôcť životnému prostrediu, dostaneme od dobrovoľníckej organizácie Trash Hero – pripojte sa aj vy! Tentoraz môžete súťažiť o výbornú kuchársku knihu a „recyklované“ príbehy. Prajeme vám príjemnú zábavu.

Február 2019

Nové DÚHOVÉ číslo Žlutého sa zaoberá toleranciou a rozmanitosťou. O "farebnosti“ sveta píše obľúbený cestovateľ Petr Horký, s rozhlasovým programom Casablanca sa pozrieme na sychravé Faerské ostrovy (kde sú farebné najmä domy) a dočítate sa o ženskom páre, ktorý brázdí Balkán v karavane. Tip na výlet smeruje do Viedne k Hundertwasserovmu domu, ktorý hrá všetkými farbami a tvarmi. Rozhovor nám poskytla obľúbená blogerka s česko-vietnamskými koreňmi Do Thu Trang. V tomto čísle sa môžete zúčastniť rovno dvoch súťaží – o knihu a o vstupenky na JazzFestBrno. Prajeme vám krásne zimné dni!

 

 

Január 2019

Tento rok začíname nám blízkou témou – FENOMÉN ŽELEZNICE. Milovníci vlakov sa môžu tešiť na kopu zaujímavých článkov: o vagónoch, ktoré spláchla vlna cunami, o cestovaní vlakom v Himalájach alebo Transsibírskou magistrálou. Martin Navrátil vyberá najzaujímavejšie vlaky z viac ako 30 krajín a nádherné fotografie prinesie článok o Pavlovi Svobodovi, ktorý najradšej cestuje vlakom. Viete, kto stojí za vzhľadom moderných električiek alebo interiéru nášho vozňa Astra? Zasúťažiť si môžete o skvelú audioknihu Vražda v Orient exprese. Prajeme vám príjemné čítanie a pohodlné cestovanie v novom roku!