Archív časopisu Žltý 2018

Každý mesiac vám prinášame zaujímavé články z ciest po celom svete. Nechýbajú ani kultúrne a geografické zaujímavosti o nových produktoch skupiny STUDENT AGENCY, súťaže a rozhovory so zaujímavými osobnosťami. Náš časopis Žltý nájdete v každom autobuse a vlaku RegioJet a aj v pobočkách STUDENT AGENCY, kde je k dispozícii zadarmo.

Apríl 2018

Aprílové číslo nášho Žlutého je venované téme NĚMÁ TVÁŘ. Dočítate sa o živote detí a psov v budhistických kláštoroch v Bhutáne, o tom, ako sa cestuje po svete v karavane spolu s kocúrom alebo o brigáde snov na musherskej farme v Nórsku. Petr Horký píše o psoch svojho života i o psovi, ktorý sa pripojil k výprave za polárnym kruhom. Originálnym spôsobom môžete prispieť na psíkov v útulkoch – nalistujte si rozhovor s Katkou Královou. Za zvieratami sa vydáme na našu Vysočinu i exotickú Jávu. Dokonca i recept je venovaný našim štvornohým kamarátom. A súťaž? Samozrejme nechýba – tentoraz je o vstupenky do Národného divadla Brno. Prajeme krásnu jar!

Marec 2018

Prichádza jar a s ňou OČISTA TELA I DUŠE, čo je aj názov marcového čísla Žlutého. V rubrike Po vlastnej osi sa dočítate, ako si vyčistíte hlavu pri jazde na motorke okolo sveta. Alebo si radšej čistíte myseľ pri adrenalínových športoch – ako Anče Hanuš Kuchařová? Že joga nie je len cvičenie, sa dozviete v rubrike Cestou necestou; potom môžete relaxovať na plážach Novej Kaledónie. Inšpiratívny je aj rozhovor s terapeutom Luďkom Thompsonom, ktorý pracuje s metódou Rolfing. Aj v tomto čísle nájdete výborný recept, fejtón, tipy na výlet a obľúbenú SÚŤAŽ. Prajeme príjemnú relaxáciu pri jarnom čítaní v žltých vlakoch a autobusoch od 1. marca.

Február 2018

Téma februárového Žlutého je vskutku cestovateľská: KOČOVNÍCI. Okrem tradičných reportáží z ciest si môžete prečítať rozhovor s digitálnou nomádkou Lindou Nezhybovou. Petr Horký sa vo svojej rubrike zamýšľa nad tým, či by kočovanie nemalo byť súčasťou vzdelania. Za srdce vás chytí článok o 700-kilometrovej svätojakubskej púti, ktorú Honza Dušek prešiel na invalidnom vozíčku. Václav Malinský zase získava peniaze pre malú vozičkárku na svojom putovaní po hraniciach okolo Československa. Tieto a ďalšie zaujímavé články nájdete od 1. februára v našich vlakoch a autobusoch. A pozor – tentoraz vás čakajú až 3 súťaže!

Január 2018

Nový rok v časopise ŽLUTÝ privítame témou HVIEZDY. Tomáš Vilček píše o nedávnej ceste k hviezde horských scenérií – Nepálu. Mladá rodina si splnila sen a cestuje po svete i s malým synčekom – tentoraz prinášajú reportáž z NASA na Floride. Pozveme vás do brnenskej hvezdárne a o pár strán ďalej nájdete zaujímavý rozhovor s jej riaditeľom Jiřím Duškom. Odporúčame aj pútavý článok Noc na hrade zabijákov a môžete sa zúčastniť súťaže o lístky na výstavu. Prajeme splnené priania v novom roku a príjemné cestovanie s naším Žluťákom.