Archív časopisu Žltý 2017

Každý mesiac vám prinášame zaujímavé články z ciest po celom svete. Nechýbajú ani kultúrne a geografické zaujímavosti o nových produktoch skupiny STUDENT AGENCY, súťaže a rozhovory so zaujímavými osobnosťami. Náš časopis Žltý nájdete v každom autobuse a vlaku RegioJet a aj v pobočkách STUDENT AGENCY, kde je k dispozícii zadarmo.

November 2017

Novembrové číslo Žlutého prináša tému PÔVAB Z VÝCHODU. Tentoraz sme sa zamerali na obávaný Náhorný Karabach, Bielorusko a poloostrov Kola v severnom Rusku. Veľmi zaujímavá je reportáž z Černobylu, ktorý sa stal 31 rokov po tragédii turistickou atrakciou. Nenechajte si ujsť rozhovor s Michalom Kislickým, zakladateľom neziskovej organizácie Chuť pomáhat, ktorá sa zameriava na humanitárnu pomoc vo vojnovej zóne Ukrajiny. Prajeme pekné čítanie od 1. novembra v našich vlakoch a autobusoch.

Oktober 2017

FARBY A VÔNE ORIENTU spestria jesenné vydanie nášho Žlutého. Rôzne pohľady na Indiu nám prináša rubrika Po vlastnej osi a Cestospisy Petra Horkého (s krásnymi fotkami Zuzany Zwiebel). Z reportáže o dušiach zomrelých na laoskom jazere ide mráz po chrbte. Na vlastnej koži vyskúšame vyliezť na himalájsku šesťtisícovku a v ďalšom článku sa dozvieme, čo všetko sa dá v Ázii zjesť. V rozhovore sme sa pýtali úspešného spisovateľa Josefa Formánka na jeho „druhý domov“ na ostrove Siberut. Tešte sa od 1. októbra v našich vlakoch a autobusoch.

September 2017

Posledné letné číslo časopisu ŽLUTÝ má tému ZÁPADNÁ EURÓPA. Petr Horký sa zamyslí nad uhlami pohľadu na „Východ“ a „Západ“. Navštívime neobvyklé miesta Londýna, Bruselu a Marseille. Ďalej dostanete tip na výlet do múzea zámku Kynžvart na západe Čiech s pozoruhodnými zbierkami. Adrenalín tentoraz prežijeme pri paraglidingových pretekoch vo Francúzsku. Ako hospodáriť s peniazmi a ako si zariadiť kariéru poradí v rozhovore koučka Marcela Hrubošová. Ak ste zvedaví na nové číslo Žlutého a chcete súťažiť o audioknihu, mrknite do nového Žluťáka v žltých vlakoch a autobusoch od 1. septembra.

August 2017

Časopis Žlutý je opäť tu! K rozpálenému letu sa skvele hodí téma agustového čísla – AFRIKA, KOLÍSKA ĽUDSTVA. Dva protipólne pohľady na cestovanie po Sudáne prinesú rubriky Cestospisy a Po vlastnej osi. Ďalšie články nás zavedú na Zanzibar a kávovníkové plantáže v Tanzánii. V rubrike Adrenalín vyskúšame potápanie pri bohatých egyptských brehoch. Veľmi zaujímavý rozhovor nám poskytol vojnový spravodajca Marek Vítek, ktorý precestoval nielen Afriku. Prajeme Vám príjemné čítanie v klimatizovaných autobusoch a vlakoch od 1. augusta.

Júl 2017

Ako sa vraví VŠADE DOBRE, DOMA NAJLEPŠIE a tak sa v júlovom čísle časopisu ŽLUTÝ  môžete tešiť na reportáže od nás a najbližších susedov. Kvôli rozhovoru naše redaktorky navštívili Biele Karpaty a pani Křížkovú, ktorá sa venuje vyšívaniu a šitiu krojov. Na kolobežke sa vydáme z Košíc až do Prahy a zdoláme náročné ferraty v Rakúsku. O tom, že domov si môžete vybudovať kdekoľvek na cestách vás presvedčí mladá dvojica zo Slovenska. Dáme vám tipy, ktoré netradičné miesta vo Viedni a Budapešti môžete navštíviť. Tešte sa na prvé prázdninové číslo v našich vlakoch a autobusoch od 1. júla.

Jún 2017

V RYTME SAMBY tancuje júnový ŽLUTÝ, ktorý sa venuje Južnej Amerike. Do Paraguaja nás zavedie Tomáš Vilček, v Avii prejdeme Bolíviu a so Zápisníkom nakukneme pod pokrievku karnevalu v Riu. Dobrodružne splavíme rieku v amazonskej džungli len na nafukovacom člne a vystúpime na vulkán v Nikarague. V tanečnom rytme bude aj pozvánka na júnový festival RegioJet Music Fest na Brnianskej priehrade. Tešte sa na super články od 1. júna v žltých vlakoch a autobusoch.

Máj 2017

S májovým číslom Žlutého sa vydáme za JUŽANSKOU HORKOKRVNOSŤOU. Pozveme vás do Albánska, Talianska, Rumunska, na Maltu, ale aj na južnú Moravu. Svetobežník Tomáš Vilček vás presvedčí, prečo je dobré cestovať a adrenalín si tentoraz vychutnáte na vlnách južných morí. A na záver vás pozveme na tak trochu iný festival RegioJet Music Fest, ktorý sa bude konať v júni v Brne počas ohňostrojových slávností.

Apríl 2017

Na 1. apríla nájdete na našich linkách nové číslo Žlutého, v ktorom vás pobaví reportáž z múzea šialených vynálezov. Aprílové číslo je venované Ďalekému východu – vydáme sa na cesty do Japonska, Číny a na Taiwan. Petr Horký tentoraz prispel zaujímavým článkom o čaji a v rozhovore vyspovedala Lenka Liška digitálneho nomáda Matouša Vinša, ktorý sa cíti ako doma v Thajsku. Tešte sa na – od 1. marca v našich vlakoch a autobusoch.

Marec 2017

Marcové číslo časopisu ŽLUTÝ je ladené DO ZELENA. Zavedie vás s batohom na chrbte do švédskej divočiny i do Nórska, na Islande budeme prechádzať medzi skalami na slackline a Tomáš Vilček sa na ceste okolo sveta zastaví v národnom parku na Pobreží Slonoviny. Ponoríme sa do zelených vôd v Modrej a Martina Pavelková nám v rozhovore predstaví organizáciu Sázíme stromy. Tešte sa na jarné čítanie už od 1. marca v našich vlakoch a autobusoch.

Február 2017

Februárové číslo nášho časopisu bude HORE NOHAMI! V cestovateľských reportážach navštívime Nový Zéland i Austráliu. Možno postavené na hlavu sa nám môže zdať podnikanie dvoch mladých mužov, s ktorými prinášame rozhovor. Nechajte sa prekvapiť článkom Petra Horkého "Krásny svet naopak". A môžete sa opäť tešiť aj na súťaž o vstupenky. Tešte sa na Žltého v našich busoch a vlakoch od 1. 2. 2017.

Január 2017

V novom roku sme pre čitateľov pripravili v obľúbenom časopise malé zmeny. Články budú zamerané viac na cestovanie a témy jednotlivých mesiacov budú určené podľa svetadielov alebo oblastí. Januárové číslo má teda tému AMERICKÝ SEN. Cestovateľ Tomáš Vilček sa zamýšľa nad utečencami, ktorí idú za svojím "americkým snom", reportáž z USA prináša Zápisník zahraničných spravodajcov, vydáme sa aj na pracovný pobyt do USA. Na vlastnej koži vyskúšame plavbu k Niagarským vodopádom a Adrenalín prežijeme na bicykli v americkej divočine. Tešte sa na Žltého v našich busoch a vlakoch od 1. 1. 2017.