Archív časopisu Žltý 2016

Každý mesiac vám prinášame zaujímavé články z ciest po celom svete. Nechýbajú ani kultúrne a geografické zaujímavosti o nových produktoch skupiny STUDENT AGENCY, súťaže a rozhovory so zaujímavými osobnosťami. Náš časopis Žltý nájdete v každom autobuse a vlaku RegioJet a aj v pobočkách STUDENT AGENCY, kde je k dispozícii zadarmo.

December 2016

Posledné tohtoročné číslo nášho časopisu je ROZPRÁVKOVÉ. Dozviete sa hneď dve legendy o vzniku krásneho chorvátskeho súostrovia, Petr Horký prispel článkom Život v rozprávke a po vlastnej osi preskúmame Svätú zem. K Vianociam patria aj rozprávky, a tak sme sa, nielen o novej rozprávke Anjel Pána 2, rozprávali s režisérom Jiřím Strachom. Na ďalšie zaujímavé články a súťaže sa môžete tešiť v decembrovom čísle časopisu Žltý.

November 2016

Čo všetko sa môže skrývať pod slovom HOBBY sa dozviete v novembrovom čísle časopisu ŽLTÝ. Pre niekoho je to cestovanie, pre iného fotenie železničných staníc, pre ďalšieho hory, šport alebo kulinárstvo. Okrem tradičnej fotosúťaže vás čakajú štyri ďalšie súťaže! Prajeme príjemné čítanie v pohodlí našich vlakov a autobusov.

Oktober 2016

KRÁĽOVSKÝ ŽIVOT je témou októbrového čísla nášho časopisu. Petr Horký sa zamýšľa nad vládcami nielen v Uzbekistane, zápisník zahraničných spravodajcov nás zavedie na oslavu narodenín brunejského kráľa a po vlastnej osi sa budeme túlať kráľovstvom nomádov – Kirgizskom. Na cestách sa môžeme mať kráľovsky aj s prázdnou peňaženkou a dočítate sa o výhodách "single" cestovania. Pripravili sme pre vás ďalšie zaujímavé čítanie v októbrovom čísle časopisu ŽLTÝ, ktorý nájdete v našich autobusoch a vlakoch.

September 2016

Začína sa školský rok a témou nového vydania časopisu ŽLTÝ je VEČNÝ ŠTUDENT. To, že sa učíme neustále nám v rozhovore potvrdí životný kouč Pavel Moric. Cestovateľ Tomáš Vilček zasa navštívi školu v Mali a hudobné obzory si rozšírite v Slovenskej filharmónii. Pri firewalkingu sa môžete naučiť, ako ovládať svoju myseľ a v rubrike Cestospisy Petra Horkého „objavíme“ Poľsko. Prajeme krásne babie leto.

August 2016

K letu patrí voda, a preto je témou augustového čísla časopisu Žltý ŽIVOT NA VODE. Prevezieme sa na vodných lyžiach, dozvieme sa niečo o živote kapitána zaoceánskych lodí a rozhovor nám poskytol paralympijský reprezentant v plávaní Miroslav Smrčka. Ďalej sa po vlastnej osi vypravíme na Kaukaz, na vlastnú kožu si zaimprovizujeme na divadelných doskách a nebude chýbať ani obľúbená rubrika Petra Horkého. Tešte sa na pohodové čítanie od 1. augusta v našich busoch a vlakoch.

Júl 2016

V júlovom čísle časopisu ŽLTÝ sa zvezieme NA HUDOBNEJ VLNE! Petr Horký tentoraz prispel článkom o všestrannom umelcovi a cestovateľovi Eduardovi Ingrišovi, pozrieme sa do múzea legendárnej skupiny ABBA a rozhovor nám poskytli aj hudobníci z netradičnej kapely Noisy Pots. Na vlastnej koži vyskúšame meditáciu v budhistickom kláštore v Thajsku  a adrenalín nám stúpne pri behu po alpských hrebeňoch. Na tieto a ďalšie články sa môžete tešiť na cestách počas prázdnin.

Jún 2016

Téma čísla je NASPÄŤ V ČASE, a tak navštívime spolu nepálsku dedinu, kde sa život už stáročia nemení. Petr Horký premýšľa nad cestovaním v čase Rakúsko-Uhorska a dnes; pozveme vás do Múzea motorizmu v Znojme. O starej a zaujímavej fotografickej technike sa dočítate v rozhovore s Honzom Sakařom a vyzveme vás k tancovaniu swingu!
Prajeme príjemnú zábavu v starých dobrých časoch.

Máj 2016

VO DVOJICI IDE VŠETKO ĽAHŠIE: Petr Horký poradí, kde hľadať parťáka na expedície, navštívime dvojjazyčné Belgicko. Na vlastnej koži sme vyskúšali zážitkovú zoznamku a odporučime vám športy, pri ktorých je parťákom pes. Skvelý rozhovor nám poskytol vozičkár a dobrodruh Jiří Čeloud, ktorý urazil tisícky kilometrov na handbiku. Tešte sa na skvelé čítanie!

Apríl 2016

Aprílovej témy ARCHITEKTÚRA sa dotkne rubrika Adrenalín a rozhovor s Barborou Faiglovou o fenoméne urbex. V Zápisníku zahraničných spravodajcov zistíme, čo sa deje so slávnymi londýnskymi telefónnymi búdkami, ktoré doslúžili. Nové číslo vám odhalí podrobnosti o zmene mena žltých autobusov a aj o úplne novom modeli, ktorý práve teraz vyráža na cesty.

Marec 2016

ZÁHADY A MYSTIKA: Preskúmame kamenné stély v Etiópii, Petr Horký sa zamýšľa nad tým, kam sa vytrácajú schopnosti predchádzajúcich generácií a viedli sme rozhovor so záhadológom Arnoštom Vašíčkom. Pozveme vás na návštevu strašidelného hradu Houska a predstavíme novú terapiu. Môžete sa tešiť aj na ďalšie zaujímavé čítanie, príjemnú zábavu praje redakcia časopisu ŽLTÝ.

Február 2016

OČAMI DIEŤAŤA: Môžete si prečítať článok Petra Horkého – Deti v čele sveta, ponúkneme pestrú škálu zážitkov pre rodiny s deťmi v Rakúsku a veľmi zaujímavý článok o živote malých mníchov v bhutánskom kláštore vás nenechá chladnými. Redaktor Martin skúsil, aký adrenalín zažívajú deti v krúžku na lezeckej stene. Krásny rozhovor nám poskytla skautka Eliška Siblíková - účastníčka Jamboree v Japonsku.

Január 2016

PO STOPÁCH FILMOV: O miestach, na ktorých sa natáčali filmy sa dočítate v „Zápisníku zahraničných spravodajcov“. „Po vlastnej osi“ sa dopravíme do Hobitova na Novom Zélande. Naša redaktorka vyskúšala „Na vlastnej koži“ konkurz do filmu a rozhovor nám poskytla Ivana Šmelová - moderátorka ČT Brno.