Meníme ceny na trase Bratislava-Košice. Stále s nami cestujete od 9 eur

Zmena cien od 21. marca 2016 sa dotkne len tých spojov, ktoré premávajú v špičkách. Na väčšine spojov budú môcť cestujúci naďalej cestovať za 9 €.
 

Keď RegioJet vstupoval na trasu Bratislava – Košice, boli ceny vo vlakoch IC ZSSK na úrovni 20-24 € a aj nové ceny sú výrazne nižšie ako boli ceny v IC ZSSK. Úprava cien v žltých spojoch nastane vo vlakoch, ktoré premávajú počas dopravných špičiek – teda v obedných a večerných spojoch počas piatkov a nedieľ, v pondelok ráno z Košíc do Bratislavy a v niektorých vybraných spojoch počas týždňa s najvyšším dopytom cestujúcich.

Väčšina spojov bude naďalej premávať za nízke ceny od 9 €. V najvyťaženejších 13 vlakoch bude cestovné v triede Standard za 18,70 €. V 7 spojoch cestovné začína na 13,30 €. Zmeny cien sa prejavia už od 21.3., aktuálne výšky cestovného nájdete v rezervačnom systéme na www.regiojet.sk.

RegioJet chce zvýšiť kapacitu vlakov až o 33%

Najaktuálnejšou prioritou RegioJetu je nasadiť počas špičiek do prevádzky až 13 vozňové súpravy, a to ideálne od júnovej zmeny v cestovných poriadkoch. Vďaka tomu by sa mohla zvýšiť denná kapacita vlakov až o 1 000 nových miest. S týmto zámerom sa RegioJet obráti aj na ŽSR. Blokuje nás iba skutočnosť, že nás ŽSR nechcú pustiť na jediné nástupište v Bratislave, ktoré umožňuje odbavenie takýchto dlhých vlakov.