Vážení cestujúci,
od 9.12.2018 budú všetky diaľkové vlaky z dôvodu celoročnej výluky zastavovať nie v stanici Brno hl. stanica (okrem spoja RJ 1051), ale v staniciach Brno dolná stanica a Brno-Židenice.


Pripravili sme pre vás rady, ako s nami v priebehu výluky čo najjednoduchšie cestovať.

Vlakom z/do Brna hlavnej stanice

Osobným vlakom Českých dráh z Brna hlavnej stanice do zastávky Brno - Židenice (doba jazdy 3 minúty). Stačí v rezervačnom systéme RegioJet zadať zastávku Brno hl. stanica a systém vám vygeneruje elektronický lístok na osobný vlak ČD s platnosťou 30 minút pred odchodom, alebo po príchode. Na Hlavnej stanici môžete využiť služby nášho Lounge s občerstvením zadarmo.

Vlakom z/do zastávky Brno dolná stanica

Brno dolná stanica sa nachádza za Vaňkovkou a AN Zvonařka. Môžete tu dôjsť pešo (z centra 10-15 minút), alebo zadarmo využiť autobusovú linku MHD č. 61, ktorá odchádza každých cca 10 minút od Hlavnej stanice v mieste náhradnej autobusovej dopravy alebo aj z ulice Úzka. V prípade kontroly revízorom sa preukážete cestovným lístkom na diaľkový vlak RegioJet.

Vlakom z/do zastávky Brno-Židenice

Na vlakovej stanici Brno-Židenice sa môžete dostať osobným vlakom ČD z Hlavnej stanice. RegioJet Vám tiež ponúka možnosť parkovania zadarmo na max. 23 hodín (nutné potvrdiť na konci rezervácie lístka pri online nákupe). Pre držiteľov jednorazových a časových cestovných lístkov IDS JMK platných v zónach 100 a 101 sa nič v rámci cestovania po Brne nemení. Cestovať môžete všetkými linkami IDS JMK podľa zónovej a časovej platnosti do Brno dolnej stanice a alebo do Brno - Židenice.