Vezmi batoh a spoznaj s nami Pardubice!

Košice -> Pardubice vlakom už od 10 €
Žilina -> Pardubice vlakom už od 7,60 €

Kunětická hora s hradom 

Navštívte s nami hrad, kde sa zabýval sám Rumburak a zaspomínajte si na krásnu rozprávku Arabela. Hrad sa nachádza neďaleko Pardubíc, kam vás náš vlak privezie o 10:57 či 14:57.

V auguste môžete hrad navštíviť od utorka do nedele, a to v čase 9.30 až 17.30. Vstupné do Hradného paláca s vežou je pre dospelého 80 Kč, pre deti od 6 do 15 rokov za 55 Kč a pre deti do 6 rokov úplne zadarmo.

Dňa 27. 8. 2016 sa tu môžete dokonca zúčastniť akcie Bežíme na hrad Kunětická hora, ktorej súčasťou je sprievodný program pre malých aj veľkých.

Perníková chalúpka 

Ak sa vám nechce šliapať na kopec, aj pod Kunětickou horou nájdete miesto, ktoré rozhodne stojí za návštevu.

Od roku 1882 sa tu nachádza Lovecký zámoček, ktorý sa premenil na Perníkovú chalúpku, kde nájdete Domček, otoč sa!, Ohnisko pre 12 mesiačikov, Sane pre Mrázika, Úľ pre včielku Maju, Väzenie pre zlodejov perníka, Vyhliadku na Smolíčkovho jeleňa či 13. komnatu (klenotnica). A ak vám toto nestačí, môžete navštíviť zážitkové Múzeum perníka, kde vám upečie perníček sama Ježibaba.

Zoberte deti za zážitkami!

Po stopách Silver A 

V roku 2012 vznikol náučný chodník, ktorý vás prevedie po stopách skupiny Silver A. Chodník sa skladá z 10 informačných tabuliek, ktoré vás prevedú mestom a priblížia vám osudy hlavných aktérov skupiny Silver A. Pripomínajú miesta spojené s hrdinnými činmi občanov mesta, ktorí sa zapojili do príprav atentátu na Reinharda Heydricha, počas druhej svetovej vojny.

Náučný chodník sa začína na Perštýnskom námestí. Viac informácií nájdete na http://heydrichiada.pardubice.eu/cz/index-cz.html

 

Aquacentrum Pardubice 

A ak vám je teplo a milujete vodu, tak určite navštívte Aquacentrum Pardubice, ktoré ponúka atrakcie ako Divoká rieka, Člnový tobogan, Divokú trojšmýkačku či horolezeckú stenu. Ak vám ani toto nestačí, môžete si poležať v príjemnej vírivke, vyskúšať niekoľko druhov kúpeľov či si odpočinúť pri thajskej masáži.

Viac informácií nájdete na http://www.aquapce.cz/