Na Slovensko jazdíme ďalej!

Na Slovensko jazdíme ďalej!

Na základe rozhodnutia Ústredného krízového štábu SR sa od piatka 18. 9. menia pravidlá pre cestovanie z Českej republiky na Slovensko.

Pred cestou je dobré zoznámiť sa s aktuálnymi informáciami. Užitočné informácie sú súhrnne uvedené napríklad na https://korona.gov.sk/.

Kto môže z Českej republiky cestovať bez obmedzenia?

  • Študenti – ak máte bydlisko na Slovensku a študujete v ČR, môžete stále cestovať bez obmedzenia. Tak isto to platí aj pre študentov z Česka, ktorí študujú na Slovensku. Do školy tak môžete cestovať bez obáv a bez obmedzení!
  • • Ďalšie výnimky sa týkajú pedagógov, pracovníkov výskumu, zdravotníkov, poľnohospodárov, zamestnancov sociálnych služieb, zamestnancov v kritickej infraštruktúre, niektorých športovcov a umelcov..

V ostatných prípadoch sa treba po príchode z Česka na Slovensko buď preukázať negatívnym testom na COVID 19 – nie starším ako 72 hodín, alebo postupovať podľa inštrukcií, ktoré uvádzajú, čo robiť po príchode z Českej republiky. Medzi základné postupy patrí päťdenná karanténa zakončená negatívnym testom na COVID 19.

Slovenské úrady to môžu námatkovo skontrolovať. Informácie sa však môžu meniť – stále čakáme na oficiálne nariadenie slovenských úradov. Odporúčame preto sledovať aktuálny vývoj situácie. RegioJet v tejto chvíli neobmedzuje prevádzku svojich vlakových spojov medzi ČR a Slovenskom.

POZOR! Posledné spoje, ktoré prichádzajú z ČR na Slovensko pred zavedením karanténnych opatrení, sú spoje vo štvrtok 17. 9.:

 

 RJ1003 Praha – Košice s odchodom o 7:50 z Prahy hl. n. 

Rezervujte TU

 

RJ 1045 Praha – Bratislava s odchodom o 15.20 z Prahy hl. n.

Rezervujte TU

 

Pre cesty zo Slovenska do Českej republiky žiadne obmedzenia neplatia. Obmedzenia neplatia ani pre cesty medzi Rakúskom a Slovenskom, a to v oboch smeroch.