Od 12. 6. dochádza k zmenám vo vlakových cestovných poriadkoch

RJ_POZOR_6

Vážení cestujúcí,

bohužiaľ vás musíme informovať o zmenách v cestovnom poriadku, ktoré budú v platnosti od 12. 6. 2016. V novom cestovnom poriadku sme v dôsledku rozsiahlych opráv na železnici v danom úseku boli nútení pristúpiť k dvom obmedzeniam v zastavovaní vlakov RegioJet na trase Bratislava - Košice. Od 12. 6. nebudú žlté expresy zastavovať v Považskej Bystrici a od 1. 7. 2016 bude na stanici zrušené predajné miesto. V stanici Štrba nebudú od 12. 6. zastavovať spoje RJ 401 a RJ 404.

Uvedené zmeny nás veľmi mrzia, sú však spôsobené rozsiahlymi výlukami na trati a prebiehajúcou modernizáciou koridoru v úseku Považská Bystrica – Žilina. Spolu so štátnym správcom železničnej infraštruktúry (ŽSR) sme hľadali riešenie, ktoré by v čo najmenšej miere obmedzilo vás, cestujúcich. Akonáhle budú práce na trati ukončené, sme pripravení tieto zmeny prehodnotiť.

So zmenou grafikonu dochádza súčasne k niekoľkominútovým posunom odchodov a príchodov jednotlivých spojov - napríklad poludňajší expres RJ 404 bude odchádzať z Košíc o osem minút skôr. Všetky zmeny sú už v tejto chvíli zverejnené a dozviete sa o nich pri nákupe lístkov cez internet aj na predajných miestach RegioJet a STUDENT AGENCY.

Rovnako tak dochádza od 12. 6. 2016 k zmenám v cestovnom poriadku na linke Bratislava - Komárno, a to nasledovne: vlak 4306 po novom zastavuje aj vo Veľkej a Malej Pake, vlaky REX 772 a REX 774 zas zastavujú v Kvetoslavove a Miloslavove. Ďalej je v cestovnom poriadku uvedená zastávka Bratislava - Vrakuňa. Zastavovať sa tam však bude až od dňa vyhlásenia. V dôsledku pridania tejto zástavky do grafikonu došlo k zrušeniu zastavovania vlakov 4334, 4338 a 4350 v zastávke Podunajské Biskupice, k zrušeniu zastavovania vlaku 4313 v Nových Košariskách a k zmene časov odchodov niektorých vlakov v úseku Bratislava - Dunajská Streda. Tieto zmeny sú však minimálne, rádovo v minútach. Súčasný platný grafikon si môžete stiahnuť tu vo formáte pdf.

 

Ďakujeme vám za pochopenie,

tím RegioJet