RegioJet má záujem o ďalšie trate na Slovensku. Štát môže ušetriť viac ako 9 miliónov EUR ročne

RegioJet_sluzby_stevard_obcerstvenieMinistrovi dopravy Árpádovi ÉRSEKOVI sme predložili záväznú ponuku na prevzatie 14 vlakov, ktoré v súčasnosti prevádzkuje ZSSK. Sú pre ňu až také stratové, že na to, aby mohla tieto vlaky vôbec prevádzkovať, jej štát musí každý rok platiť z peňazí daňových poplatníkov až 9,2 milióna eur.

V RegioJete však vieme vlaky prevádzkovať efektívnejšie, a preto sme sa rozhodli Slovensku pomôcť. Prevádzku týchto vlakov sme ochotní prevziať kompletne na vlastné riziko - od štátu za to nechceme na rozdiel od ZSSK ani cent.

Konkrétne máme záujem o tieto vlaky:

  • Humenné - Michalovce - Košice s pokračovaním do Žiliny a Prahy (3x denne v každom smere)
  • Štúrovo - Nové Zámky - Bratislava - Kúty s pokračovaním do Prahy (4x denne v každom smere, v budúcnosti až 7x denne)

Reagujeme tým na nedávne výroky predsedu SNS - Andreja DANKA, ktorý sa na našu adresu vyjadril, že si údajne vyberáme len hrozienka a chce, aby sme mali rovnaké podmienky ako štátne vlaky. Pán DANKO, ZSSK veľmi radi vypomôžeme, sme ochotní prevziať aj takéto stratové spoje, a to navyše bez toho, aby sme za ich prevádzku požadovali milióny eur z verejných zdrojov ako ona.

RegioJet_palubny_personalVýhodnú ponuku predkladáme práve v čase, keď štát nemá dostatok peňazí na zvýšenie platov v zdravotníctve a v školstve. Vďaka nám by Slovensko len do roku 2020 ušetrilo až 36 miliónov eur.

V celej Európe sú medzinárodné železničné spojenia prevádzkované bez dotácií, podobne ako medzinárodné autobusy alebo lietadlá a nie je dôvod, aby to bolo na Slovensku inak.

Ak sa Árpád ÉRSEK zachová ako zodpovedný minister a pristúpi na našu výhodnú ponuku, cestujúci na týchto tratiach sa môžu tešiť na zníženie cien lístkov a skvalitnenie služieb.

Viac sa dočítate TU