RegioJet vstupuje do integrovanej dopravy (IDS BK)

Vážení cestujúci,

v nedeľu 1. apríla 2018 vstupuje RegioJet do Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji (IDS BK). V našich vlakoch tak budú v rámci Bratislavy a až po Kvetoslavov platiť električenky a bežné cestovné lístky IDS BK (lístky na MHD). Súčasne bude v danom úseku platiť aj naša tarifa, takže cestujúci, ktorí nebudú chcieť na nový systém prechádzať, budú môcť s lístkami RegioJetu cestovať aj naďalej. Vhodnou kombináciou cestovných lístkov s lístkami IDS BK však môžete pri svojich cestách výrazne ušetriť.

S lístkami IDS BK budete môcť následne cestovať aj bratislavskou MHD, regionálnymi vlakmi ZSSK či regiobusmi Slovak Lines. Pri cestovaní vám tak bude stačiť iba jeden lístok či električenka, vždy je ich však potrebné mať platné na tarifné zóny, po ktorých cestujete (naše vlaky budú premávať v tarifných zónach 100, 101, 715, 725).

 

ŽLTÉ VLAKY AKO MHD

Vlaky RegioJet sa súčasne stávajú novým systémom MHD v Bratislave podobne, ako je tomu napr. v prípade vlakov S-Bahn vo Viedni či v Berlíne. Žlté vlaky bude výhodné využívať napr. pri cestovaní z okrajových častí Bratislavy - Podunajských Biskupíc či Vrakune do centra mesta. V čase špičiek, kedy dopravu komplikujú zápchy, môžu cestujúci ušetriť pri cestovaní aj viac ako pol hodinu, oproti ceste trolejbusom MHD. Vlaky RegioJetu linky S70 premávajú v čase špičiek pracovných dní až 3x za hodinu, mimo nej pravidelne raz za hodinu.

Cestovný poriadok linky S70 nájdete TU.

 

MAPA TRASY ZAINTEGROVANÉHO ÚSEKU

ZJEDNOTENIE TARIFY REGIOJETU

V súvislosti so vstupom do IDS BK musíme upraviť našu tarifu, zároveň tak zjednocujeme ceny všetkých nami vydávaných cestovných lístkov. Po novom už nebude rozdiel v cenách medzi tým, či si zakúpite lístok na pobočke, alebo vo vlaku. Jediným príplatkom pri kúpe lístka vo vlaku zostáva prirážka vo výške € 1,-. Aj to však len v prípade, že sa pobočka na stanici nachádzala a bola otvorená.

Rovnako už nebudete musieť sledovať, ktorým vlakom cestujete, príp. čakať na stanici na neskorší spoj, aby ste mohli ušetriť za cestovanie mimo špičky. Ceny lístkov totiž budú po novom rovnaké vo všetkých spojoch počas celého dňa, a to ako cez pracovné dni, tak cez víkendy.

Od 1. apríla 2018 nebudeme predávať tzv. relačné cestovné lístky a ani lístky v tarife REGIOAkcia. Práve tieto zľavy sa týkali iba príležitostných cestujúcich, ktorí si kupovali jednorazové lístky. Zľavy vôbec nemohli využiť pravidelní cestujúci s týždenníkmi či mesačníkmi, tarifa REGIOAkcia navyše fungovala len vo vybraných spojoch mimo špičky. Práve tieto spoje boli obvykle aj najmenej využívané.

 

PO NOVOM MÔŽETE UŠETRIŤ VO VŠETKÝCH VLAKOCH AJ V ŠPIČKE

Po novom však budete môcť ušetriť pri cestovaní úplne všetkými vlakmi. A to ako cez víkendy, tak aj v čase špičiek pracovných dní. Navyše, ušetriť môžu nielen príležitostní, ale aj pravidelní cestujúci, ktorí dochádzajú za prácou do Bratislavy, a to používaním cestovných lístkov IDS BK. 

Ceny električeniek a ďalších cestovných lístkov tarify IDS BK, rovnako aj všetky informácie o integrovanej doprave nájdete na www.idsbk.sk, príp. kontaktujte cez pracovné dni medzi 08:00 a 18:00 infolinku IDS BK na čísle 0948 102 102.

Na našom webe pripravujeme aj špeciálnu podstránku k cestovaniu v IDS BK, do pozornosti vám dávame aj informačnú brožúrku "RegioJet v IDS BK".

 

NÁKUP INTEGROVANÝCH LÍSTKOV IDS BK

V integrovanom úseku Bratislava hl. st. - Kvetoslavov bude vo vlakoch platiť tzv. duálna tarifa, to znamená, že si budete môcť vybrať, či v danom úseku pocestujete s lístkami IDS BK alebo podľa cenníka a pravidiel RegioJetu, príp. lístky skombinujete tak, ako vám to bude vyhovovať najviac.

Informácie o dostupnosti automatov a označovačov IDS BK v jednotlivých staniciach po trase linky S70:

 

V staniciach, kde sa nachádza označovač cestovných lístkov, si je nutné jednorazový (papierový) lístok tarify IDS BK označiť ešte pred nástupom do vlaku. V zastávkach, kde sa označovač nenachádza, nie je možné jednorazové cestovné lístky IDS BK využiť, vo vlakoch totiž označovače nie sú k dispozícií a lístky nevedia označiť ani naše stevarky. V takom prípade si je však možné u našej stevardky priamo vo vlaku zakúpiť nový jednorazový lístok IDS BK, ktorý už následne nie je potrebné nikde označovať, nakoľko platí od času jeho vydania - stevardka ho už predá označený. S lístkom je následne možné prestúpiť aj na ďalšie spoje v IDS BK (napr. na bratislavskú MHD).

Elektronické jednorazové cestovné lístky (ktoré sa zakupujú v označovačoch z kreditu na elektronickej peňaženke) si je nutné zakúpiť v označovači ešte pred odchodom vlaku. Opäť však upozorňujeme, že označovače nie sú k dispozícií vo všetkých zastávkach a staniciach.

 

ELEKTRIČENKY VÁM DOBIJEME AJ NA NAŠICH POBOČKÁCH

Vo vlakoch RegioJet budú platiť električenky zakúpené u ktoréhokoľvek z dopravcov, zaradených v IDS BK. Po novom vám električenky (predplatné cestovné lístky IDS BK) dobijeme aj priamo na našich pobočkách na bratislavskej hlavnej stanici a v stanici Bratislava-Nové Mesto, a to bez ohľadu na to, aký typ čipovej karty používate a ktorým dopravcom/bankou/školou bola vydaná. Rovnako vám na týchto pobočkách môžeme na elektronickú peňaženku dobiť kredit na nákup elektronických lístkov.

 

REAGUJEME NA VAŠE PODNETY

Súčasne reagujeme na vaše časté podnety, kedy ste si pri prestupe z iného zmeškaného vlaku nestíhali na našich pobočkách zakúpiť cestovné lístky na naše vlaky na trasu Bratislava-Komárno. Po novom vám ich opäť predáme priamo vo vlaku bez akejkoľvek prirážky, stevardke sa však musíte pre overenie preukázať lístkom z predchádzajúceho zmeškaného vlaku.