Pridávame nový vlak. Linkou S70 od pondelka už každých 15 min.

V najbližších mesiacoch očakávajú odborníci na južnom Slovensku a v Bratislave dopravný kolaps pre výstavbu obchvatu D4/R7. RegioJet chce preto vytvoriť alternatívu pre šoférov áut a zavádza nový vlak.

V rannej špičke každých 15 min., poobede 3x za hodinu

RegioJet_Bombardier_Talent_KomarnoOd pondelka 1. 10. 2018 budú naše vlaky na linke S70 (Bratislava - Kvetoslavov - Dunajská Streda - Komárno) jazdiť v čase rannej špičky pracovných dní priemerne každých 15 min.

K vzhľadom na časté podnety cestujúcich pridávame v čase najväčších prepravných nárokov nový spoj, ktorý bude vychádzať ráno o 5:53 z Dunajskej Stredy, 6:20 z Kvetoslavova a do Bratislavy na hlavnú stanicu príde dve minúty po siedmej ráno. Spojenie bude ideálne najmä pre školákov a ľudí, ktorí dochádzajú za prácou do Bratislavy. Zahustením intervalu chceme prilákať na železnicu ďalších cestujúcich z áut, ktorým sa výrazne rozširujú možnosti cestovania. Súčasne očakávame, že rozšírením počtu spojov výrazne odľahčíme aj súčasné vlaky.

Nový vlak si od nás objednalo Ministerstvo dopravy a výstavby SR. Zaviesť ho môžeme vďaka dohode s nákladným dopravcom Metrans, ktorý bol ochotný jeden zo svojich nákladných vlakov presunúť na iný časový slot, čím sa pre nás na jednokoľajnej trati uvoľnila kapacita pre zavedenie nového spoja.

V čase rannej špičky budeme po novom ponúkať až 9 vlakov, poobede budeme jazdiť 3x za hodinu. Okrem vlakov do Dunajskej Stredy budeme aj naďalej prevádzkovať zrýchlené regionálne expresy do Komárna a posilové spoje v rámci Bratislavy a po Kvetoslavov.

Z dôvodu plánovaných rozsiahlych výluk na trati bude nový vlak Os 4352 premávať budúci týždeň iba v pondelok 1. 10. a v utorok 2.10. Od pondelka 8. 10. bude premávať opäť každý pracovný deň.

RegioJet zastúpi chýbajúcu električku v bratislavskej Vrakuni a Podunajských Biskupiciach

4352Nový cestovný poriadok prinesie výrazne zlepšenie dopravy aj pre obyvateľov hlavného mesta. Po vstupe RegioJetu do integrovanej dopravy začalo množstvo Bratislavčanov využívať žlté vlaky namiesto MHD. Napr. obyvatelia mestských častí Podunajské Biskupice a Vrakuňa hromadne presadli z autobusov a trolejbusov na rýchlejšie vlaky, ktoré dokážu obísť každodenné zápchy po koľajniciach.

Cestujúci tak vedia pri cestovaní ušetriť každý deň aj pol hodinu. Na ponuku rýchlych vlakových spojení už stihol zareagovať už aj Dopranvý podnik Bratislava, ktorý začal v spolupráci s Bratislavskou integrovanou dopravou privážať obyvateľov z okolitých častí mesta na železničnú stanicu v Podunajských Biskupiciach, kde môžu prestúpiť na vlaky RegioJetu linky S70 ďalej do centra mesta. Interval vlakov RegioJet bude od pondelka takmer rovnako hustý ako interval MHD.

Infolinka pre zákazníkov:
02 / 38 103 844
info@regiojet.sk

Kontakt pre médiá:
+421 940 435 624
martin.zarnovicky@regiojet.sk 


Vlak premáva iba cez pracovné dni.
Upozorňujeme, že pre rozsiahle výluky na trati nebude premávať
v stredu 3. 10., štvrtok 4. 10. a v piatok 5. 10. 2018

mapa S70