RegioJet vstúpi do integrovanej dopravy

Mapa linky S70 IDS BK - RegioJet

V rámci Bratislavy a až do Kvetoslavova sa bude dať onedlho cestovať aj s bežnou električenkou či lístkom na MHD. Aktuálne rokujeme o zaradení do Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji. Ak by všetko vyšlo tak ako má, náš vstup by mohol byť reálny už od 1. januára 2018.

Cestovanie by sa vďaka tomu mnohým nielen zjednodušilo, ale aj výrazne zlacnilo, nakoľko si už nebudú musieť kupovať dva rozdielne cestovné lístky. Aj po našom vstupe do IDS BK bude vo vlakoch naďalej platiť súčasná tarifa. To znamená, že cestujúci, ktorí nebudú chcieť na nový systém prechádzať, budú môcť za súčasných podmienok a cien cestovať aj naďalej.

Žlté vlakRegioJet_nizkopodlazne_supravy_Komarnoy ako MHD v Bratislave?

V rámci hlavného mesta budeme navyše použiteľní ako bežná MHD. Obyvatelia Podunajských Biskupíc, či Vrakune a Dolných honov už nebudú musieť strácať každodenne desiatky minút v dopravných zápchach, ale bude im stačiť nasadnúť na vlak RegioJet, s ktorým sa dostanú do centra mesta iba za necelých 15 minút.

Priemerný interval našej vlakovej linky S70 by mal byť cez pracovné dni počas špičiek približne 20 minút, mimo nej a cez víkendy každú hodinu.

Viac informácii o integrovanej doprave nájdete na TU.