Pohodlne vlaky WESTbahnu do Linzu a Salzburgu

Poďte zo Slovenska do Rakúska RegioJetom a WESTbahnom

Prepojili sme linky RegioJetu a WESTbahnu

Cestujte medzi Rakúskom, Slovenskom a Českom spojmi RegioJetu v kombinácii s partnerskými vlakmi spoločnosti WESTbahn. Dovezte sa autobusom či vlakom RegioJetu do Viedne a ďalej cestujte WESTbahnom do Linzu, Salzburgu a ďalších rakúskych miest. Alebo späť!

Nadštandardný servis v žltých vlakoch aj autobusoch poznáte. V komfortných vlakoch WESTbahnu vás sprevádzajú stevardky či stevardi spoločnosti WESTbahn. Wi–Fi je samozrejmosťou, teplé aj studené nápoje či drobné občerstvenie zakúpite v predajných automatoch na palube.

Odbavenie vlakov WESTbahnu PO NOVOM zo stanice Wien Westbahnhof

Pre odchody aj príchody spojov WESTbahnu slúži od 15. decembra 2019 po novom stanica Wien Westbahnhof. Z hlavnej stanice Wien Hauptbahnhof a zastávkového terminálu Hbf Südtiroler Platz, ktoré využívají vlaky a autobusy RegioJetu, sa sem pohodlne dopravíte viedenským metrom alebo električkou.

Presun medzi stanicami vám zaberie približne 50 minút. S časovou rezervou na prepravu medzi stanicami samozrejme počítame. Máme vyhradených 80 minút medzi príchodom spoja jedného dopravcu a odchodom nadväzujúceho spoja druhého dopravcu.

Lístok na jednu jazdu viedenskou Wiener Linien zakúpite pohodlne online alebo v automatoch vo vestibuloch metra.

Ako sa dopravíte medzi stanicami
Wien Hauptbahnhof a Wien Westbahnhof?
  • Metrom U-Bahn Wien. Využite červenú trasu metra U1 v smere Stephansplatz, kde prestúpite na oranžovú trasu U3. Viac informácií nájdete na pláne metra U-Bahn Wien.
  • Električkou. Priamou električkovou linkou č. 18 sa doveziete bez prestupov až pred stanicu. Zastávky električky nájdete pred jednotlivými stanicami.

Zájdite si do Salzburgu

Poďte do Salzburgu spojmi RegioJetu a WESTbahnu.

Poďte sa túlať záhradami zámku Mirabell, vyvezte sa lanovkou na pevnosť Hohensalzburg alebo sa nechajte vlákať do Mozartových časov v géniovom rodnom dome. A určite nezabudnite navštíviť cukráreň Fürst, kde aj dnes ochutnáte Mozartove gule vyrobené podľa pôvodnej originálnej receptúry. 

Šikovný tip: Navštívte zadarmo všetky pamiatky, jazdite miestnou MHD, vyvezte sa hore lanovkou alebo sa plavte loďou po rieke Salzach. Stačí si zaobstarať kartu SalzburgCard! Cena sa pohybuje od 25 € pre dospelých a od 13 € pre deti.

Bratislava ↔ Salzburg

Kúpiť lístok

Zájdite si do Linzu

Poďte do Linzu spojmi RegioJetu a WESTbahnu.

Užite si Linz plnými dúškami! Mesto na Dunaji neďaleko juhočeských hraníc vám ponúkne nielen potulky históriou, ale aj elektrizujúcu súčasnosť. Ovládnite myšlienkou dron alebo preleťte cez našu Galaxiu do hlbokého kozmu v „múzeu budúcnosti“ Ars Electronica Center. Obdivujte stovky graffitov vonkajšej galérie Mural Harbor alebo vstúpte do tajomného Sveta ocele vo voestalpine Stahlwelt. 

Šikovný tip: So zľavovou kartou Linz-Card si Linz užijete ešte viac! Získate zadarmo vstupy do miestnych múzeí a galérií, lístky na mestskú MHD alebo zľavu na okružnú plavbu loďou. Od 18 € pre dospelých a od 15 € pre deti.

Bratislava ↔ Linz

Kúpiť lístok

Ako získate lístky na kombinované spoje RegioJet+WESTbahn?

Spojenie do Linzu, Salzburgu a ďalších rakúskych miest je kombinované, lístok si zakúpite súčasne pre oboch dopravcov, RegioJet a WESTbahn. Booking lístkov len na spoje WESTbahnu bohužiaľ nie je možný.

U dopravcu WESTbahn sa preukážete vytlačeným alebo elektronickým lístkom (nestačí len číslo lístku) a dokladom totožnosti. Ide o nemiestenkovú rezerváciu. Príslušné nástupište spoločnosti WESTbahn nájdete na informačných tabuliach na vlakovej stanici. Počet kufrov vo vlakoch WESTbahn je ľubovolný. 

Lístky na vlaky aj autobusy u dopravcu RegioJetmiestenkové a na preukázanie sa stačí poznať číslo lístka.

Cestovné lístky kúpite online aj na predajných miestach

Lístky si zakúpite jednoducho online v našom predajnom systéme alebo cez aplikáciu vo vašom inteligentnom telefóne. Kúpa lístkov na predajných miestach RegioJetu a STUDENT AGENCY alebo u našich províznych predajcov je samozrejmosťou.