Na viedenskú Hauptbahnhof od septembra autobusmi RegioJetu

Všetko na jednom miestě

Nová zastávka autobusových liniek RegioJetu vo Viedni na Hbf Südtiroler Platz je v prevádzke od septembera 2018. Odchody i príchody žltých spojov sem presúvame zo súčasnej zastávky Viedeň - U2 Stadion, Busterminal Stadioncenter, Engerthstrasse. Zmena sa dotkne všetkých našich autobusových liniek pretínajúcich Viedeň zo Slovenska a Česka, Maďarska alebo z Talianska a Poľska.

Nová zastávka má skvelé umiestnenie na dosah centra Viedne, priamo na jeho historickom okraji. Blízkosť hlavnej stanice Wien Hauptbahnhof tak ponúka pohodlný prestup na vlaky do celého Rakúska.

Pre cestovanie po Viedni vám poslúži metro, električky alebo autobusy, ktoré odchádzajú z neďalekého prestupného terminálu na Südtiroler Platz. Viedeň je zelené mesto a Viedenčania milujú bicykle. Na stanici tak nájdete 1 000 cyklostátí a sieť cyklotrás vás prepojí s celým mestom.

Lístky na spoje RegioJetu, ktoré využívajú novú zastávku, sú už v predaji. Ak si rezervujete vaše lístky cez SMS, použite skratku VWG.

Zájdite si RegioJetom do Viedne

Bratislava → Viedeň

Bratislava–Viedeň

Kúpiť lístok

Budapešť → Viedeň

Budapešť–Viedeň–Bratislava

Kúpiť lístok

Navštívili ste už novú viedenskú stanicu?

Wien Hauptbahnhof je stanica, na ktorú sú Viedenčania právom pyšní. Jeden z najmodernejších železničných uzlov v Európe dôstojne reprezentuje Viedeň a s ňou aj celé Rakúsko. Umožňuje pohodlné a rýchle cestovanie nielen medzi rakúskymi, ale aj významnými európskymi mestami.

Slávnostné otvorenie stanice prebehlo v októbri 2014, v plnej prevádzke funguje od konca roka 2015. Celá stavba trvala 4 roky a náklady sa vyšplhali na 1 miliardu eur. Denne odtiaľto odchádza alebo prichádza až 125 000 cestujúcich a odbaví sa až 1 000 medzinárodných i regionálnych vlakov.

Celý komplex tvorí 14 nadzemných i podzemných nástupíšť a staničná budova s veľkou hlavnou halou. Architektúra zastrešenia nástupíšť vás istotne zaujme svojimi čistými elegantnými líniami. Zajímavo riešené lomené a presklené svetlíky evokujú diamanty, zvlášť vo chvíli, keď nimi prenikajú slnečné lúče.

Niektorí a hlavne niektoré z nás určite ocenia možnosť kúpiť si niečo pekné vo viacerých obchodoch v nákupnom centre BahnhofCity Wien Hauptbahnhof. Čerešničkou na torte je skvele fungujúci systém značenia a informačných tabúľ, ktorý nedovolí zablúdiť ani cestujúcemu s menším jazykovým vybavením.

Ak ste fanúšikovia železníc alebo premýšľate nad tipom na zaujímavý výlet, príďte sa pokochať železničným klenotom Rakúska.

Užite si služby zadarmo, na ktoré ste zvyknutí. Od RegioJetu.

Wi-FiStevardkaNápojeDotyková obrazovkaDenná tlačZásuvka na 230VKlimatizáciaSlúchadlá na zapožičanieHryFilmyHudbaKnihy