Poďte s RegioJetom na najkrajšie vianočné trhy

Poďte s RegioJetom na najkrajšie vianočné trhy

Vianoce sa blížia – nadeľte si darček už teraz! V pohodlných žltých autobusoch a vlakoch poďte na niektorý z úžasných vianočných trhov, ktoré prebiehajú v európskych mestách, v Česku i u nás doma na Slovensku. Vyberte si z pestrej ponuky tie najlákavejšie a my vás tam dovezieme.

Cestovanie autobusmi i vlakmi RegioJet je pohodové. Na palube vás čaká sledovanie filmov, počúvanie hudby alebo hranie hier. Teplé nápoje zadarmo a príjemný palubný personál sú pre nás samozrejmosťou. Pre vaše darčeky i batožinu máme pripravené dostatočne veľké priestory.

Cestovné lístky na cesty za vianočnými trhmi zakúpite online, na predajných miestach RegioJet a STUDENT AGENCY alebo u našich zmluvných predajcov.

Advent vo Viedni

Poďte s RegioJetom na vianočné trhy do Viedne

Ponorte sa do vône vianočného punču, pečených gaštanov, perníčkov a kandovaného ovocia. Na vaše deti čaká množstvo atrakcií – jazda na poníkovi, vláčikom alebo pekárska dielňa. Každý z veľkého množstva viedeňských trhov má svoje zameranie. Nájdete ich na námestíčkach, v parkoch či pred kostolmi – najznámejšie sa konajú pred viedenskou radnicou, zámkom Schönbrunn alebo vo Freyungu či na Am Hof. Trhy sa začínajú už 17. novembra na námestí Rathausplatz pred radnicou, ďalšie sa otvárajú neskôr. Končia sa postupne až do 31. decembra, Zimný trh pri obrovskom ruskom kolese dokonca až 7. januára 2018.

Poďte na vianočné trhy do Viedne už od 1 €

Advent v Budapešti

Poďte s RegioJetom na vianočné trhy do Budapešti

Na vianočnom trhu na námestí Vörösmarty môžete obdivovať ľudových umelcov, drobných remeselníkov a ich domáce výrobky s vianočnou tematikou. Vianočnú atmosféru dokresľuje vôna ostrých maďarských klobás, langošov, perníčkov, škorice, vareného vína a ihličia, ktorá sa linie po celom námestí. Od 10. novembra do 31. decembra 2017.

Poďte na vianočné trhy do Budapešti už od 8 €

Advent v Prahe

Poďte s RegioJetom na vianočné trhy do Prahy

Najväčšie vianočné trhy v Českej republike sa konajú na Staroměstskom a Václavskom námestí. Oslavy adventu návštevníkov prenesú pomocou remeselných výrobkov, sviatočných spevov i tradičných pochutín do typických českých ľudových Vianoc. Trhy na Staroměstskom námestí sa začínajú v tomto roku 2. decembra a končia sa 6. januára 2018 (otvorené sú od 10:00 do 22:00 hodín).

Poďte na vianočné trhy do Prahy už od 9,5 €

Advent v Brne

Poďte s RegioJetom na vianočné trhy do Brna

V Brne prežijete vianočné trhy pohodovo a bez zbytočného zhonu. Hlavné trhy nájdete pekne spolu v centre mesta – na námestí Svobody, Dominikánskom námestí, na Zelnom trhu a na Moravskom námestí. Čaká na vás kúzelné drevené mestečko stánkov, kde si môžete kúpiť výrobky remeselnej výroby, tradičné betlehemy a keramiku. Zahrejete sa horúcou medovinou, punčom, turbomuštom alebo vareným vínom. Ochutnáte špeciality – trdelníky, valašské frgále alebo štramberské uši, domácu zabíjačku alebo aj pečené gaštany. Vianočné rozjímanie môžete zakončiť každoročným vianočným koncertom. Trhy sa začínajú v piatok 24. novembra a končia sa 23. decembra (otváracie hodiny sú od 9:00 do 21:45 len pre gastro stánky a pre ostatné stánky do 20:00 hod.).

Poďte na vianočné trhy do Brna už od 6,5 €

Advent v Bratislave

Poďte s RegioJetom na vianočné trhy do Bratislavy

Bratislavské trhy sú veľkým potešením pre vaše chuťové bunky. Trhy na Hlavnom a Františkánskom námestí vám ponúknu predovšetkým ochutnávku tradičných pokrmov. Je pripravená cigánska pečienka, kapustnica, klobásky, pečená hus, husacie a kapustové lokše, ale aj punč, víno a grog. Iste neodoláte aj dezertom – medovníkom, oblátkom alebo špeciálnej medovine. Trhy sa budú konať od piatka 24. 11. do piatka 22. 12. 2017.

Poďte na vianočné trhy do Bratislavy už od 2,5 €

Advent v Drážďanoch

Poďte s RegioJetom na vianočné trhy do Drážďan

Drážďany vám ponúknu celkom 11 vianočných trhov! Klasické alebo aj stredoveký a barokový trh. Kto ich chce prejsť všetky, začne od hlavnej stanice ulicou Prager Strasse a bude pokračovať k námestiu Almarkt. Odtiaľ potom okolo barokového kostola Frauenkirche na Neumarkt po moste cez Labe do neustadtskej ulice Hauptstrasse na vianočný trh Neustädter Advent v barokovej štvrti Innere Neustadt. Trhy sa začínajú 29. 11. a končia sa 23. 12. 2017.

Poďte na vianočné trhy do Drážďan už od 19 €

Advent v Krakove

Poďte s RegioJetom na vianočné trhy do Krakova

Vianočné trhy v poľskom Krakove majú dlhú tradíciu. V drevených stánkoch na Hlavnom námestí nakúpite výlučne ručné výrobky miestnych umelcov – brúsené sklo, pletené košíky, šperky a drobné vianočné ozdoby, ako napríklad hlinených anjelov či girlandy. Vianočnú náladu dokresľujú melódie kolied, môžete vidieť ukážky ľudových tancov alebo szopky – pouličné betlehemy s farebnými bábkami. Keď sa ohlási hlad alebo smäd, ochutnajte miestne špeciality – grilovanú klobásu, rebierka alebo údený syr s brusnicami. Na pitie sa ponúka varené víno, čaj s čerešňovou vodkou alebo miestna špecialita – pitný med. Trhy sa začínajú 24. novembra a skončia sa 26. decembra.

Poďte na vianočné trhy do Krakova už od 14,9 €

Advent vo Wroclawi

Poďte s RegioJetom na vianočné trhy do Wroclawi

Vianočný trh sa odohráva v centre mesta, v kulisách nádhernej barokovej architektúry, ktorou je mesto Wroclaw známe. Určite budete spokojní – vo Wroclawi nielen nakúpite darčeky pre svojich blízkych, čakajú vás aj poľské špeciality, ako sú na všetky spôsoby pripravovaný syr, zapiekanki či varené víno. Koná sa od 17. novembra do 22. decembra.

Poďte na vianočné trhy do Wroclavi už od 19 €

Advent v Mníchove

Poďte s RegioJetom na vianočné trhy do Mníchova

Hlavný mníchovský trh nájdete na centrálnom Mariánskom námestí. Jeho tradícia siaha až do 14. storočia. Prebiehajú tu každodenné koncerty a aj beh čertov na neposlušné deti. Obľúbený Kripperlmarkt – Jasličkový trh s rôznymi betlehemami – je neďaleko. Termín trhov je od 27. novembra do 24. decembra.

Poďte na vianočné trhy do Mníchova už od 19 €

Advent v Norimbergu

Poďte s RegioJetom na vianočné trhy do Norimbergu

Preslávený Christkindlmarkt patrí k najväčším a najkrajším predvianočným trhom v Európe. Bavorský vianočný chlieb, norimberské a biskupské chlebíčky, pečené gaštany, vínko i punč, marcipán a ďalšie vianočné dobroty spolu s tradičným kvalitným domácim vianočným tovarom čakajú na návštevníkov, ktorí sa schádzajú z celého sveta. Začínajú sa 1. a končia sa 24. decembra.

Poďte na vianočné trhy do Norimbergu už od 19 €

Advent v Berlíne

Poďte s RegioJetom na vianočné trhy do Berlína

Návštevu predvianočného Berlína začnite na najväčšom a najrozľahlejšom Gendarmenmarktu. Nájdete tu klasické stánky so sortimentom tradičného občerstvenia. Voňajú tu grilované klobásy, pečené gaštany a zázvorové perníčky. Ukážky tradičných remesiel uvidíte v obrovských stanoch. Jarmok v štýle biedermeiera sa rozkladá oproti zámku Charlottenburg. Prvé trhy sa začínajú už 21. novembra a končia sa 31. decembra 2017.

Poďte na vianočné trhy do Berlína už od 19 €

Advent v Zürichu

Poďte s RegioJetom na vianočné trhy do Zürichu

Z Českej republiky vzdialenejší predvianočný Zürich je veľmi zaujímavou voľbou. Na tradičnom krytom trhu na hlavnej stanici vás okrem bohatej ponuky v stánkoch očarí vianočný strom ozdobený krištáľovými Swarovski figúrkami. Všadeprítomné tóny adventných koncertov vás sprevádzajú počas celého trvania trhov, od 23. 11. do 23. 12. 2017. A ak si predĺžite pobyt v Zürichu o pár dní, privítate nový rok mega ohňostrojom na najväčšej novoročnej párty vo Švajčiarsku.

Poďte na vianočné trhy do Zürichu už od 19 €

Advent v Štrasburgu

Poďte s RegioJetom na vianočné trhy do Štrasburgu

400 rokov stará tradícia najväčších a najznámejších vianočných trhov vo Francúzsku, alsaské Bredle, Choucroute, foie gras alebo špeciálne vianočné karamelky – to je len malá ochutnávka toho, čo vás v Štrasburgu cez advent čaká – od 24. 11. do 30. 12. 2017.

Poďte na vianočné trhy do Štrasburgu už od 19 €

Advent v Paríži

Poďte s RegioJetom na vianočné trhy do Paríža

Predvianočná atmosféra trhov na La Défense, Place Saint Germain des Prés alebo na Place Saint-Sulpice okúzli každého, kto Paríž v tomto čase navštívi. Obdivujte špeciálnu svetelnú výzdobu, prejdite sa vianočnými dedinkami alebo ochutnajte francúzske vianočné špeciality. La Défense – od 23. novembra až 28. decembra.

Poďte na vianočné trhy do Paríža už od 19 €

Advent v Ríme

Poďte s RegioJetom na vianočné trhy do Ríma

V čase adventu sa Piazza Navona premení na jeden veľký trh so stánkami, ktoré ponúkajú vianočné darčeky, hračky a rôzne sladkosti. Celý Rím dýcha vianočnou atmosférou a vo vyzdobených kostoloch čakajú originálne betlehemy, z ktorých si nenechajte ujsť betlehem na námestí St. Pieterplein s postavami v životnej veľkosti. Iste vás okúzli aj vianočne osvietené Koloseum, Španielske schody s vianočnými hviezdami a Vatikán so stromčekom a betlehemom. Dovidenia v Ríme od 2. 12. 2017 do 6. 1. 2018.

Poďte na vianočné trhy do Ríma už od 19 €

Advent v Londýne

Poďte s RegioJetom na vianočné trhy do Londýna

Najkrajšími vianočnými trhmi sú Cologne Christmas Market a Christmas at Covent Garden. Prvý z nich je kópiou kolínskeho vianočného trhu vrátane hudby, vône perníčkov a vareného vína. Covent Garden je známy predovšetkým svojimi obchodíkmi s potravinami, kde nájdete všetko pre váš vianočný stôl. Prvé londýnske trhy sa začínajú 17. novembra a posledné sa končia 1. januára 2018. Stánky sú otvorené od 10.00 do 22.00 (mimo vianočných sviatkov).

Poďte na vianočné trhy do Londýna už od 19 €

Advent v Kodani

Poďte s RegioJetom na vianočné trhy do Kodane

Nádherne vyzdobená, nasvietená a voňajúca – taká je Kodaň v období adventu. Nájdete tu mnoho vianočných trhov a všade sa popíja vynikajúci nápoj glogg – varené červené víno vylepšené o pálenku akvavit, mandle a hrozienka, alebo vianočné pivo Julebrig z miestnych pivovarov Carlsberg a Tuborg. Trhy prebiehajú v období od 17. novembra do 23. decembra 2017.

Poďte na vianočné trhy do Kodane už od 19 €

Poďte s nami na vianočné trhy i do ďalších zaujímavých miest v Európe, na Slovensku i v Česku

Krásny advent prežite v celej predvianočnej Európe. Na vianočné trhy vás zavezieme i do ďalších miest v Nemecku, Poľsku, Maďarsku, Taliansku, Francúzsku, Belgicku, Holandsku alebo v severských krajinách a v Rumunsku. Samozrejmosťou sú destinácie siete RegioJet na Slovensku, v Čechách i na Morave.

Doplnkové služby k autobusovému lístku

banner-ubytovani-pojisteni-letenky-sk-01banner-ubytovani-pojisteni-letenky-sk-02banner-ubytovani-pojisteni-letenky-sk-03banner-ubytovani-pojisteni-letenky-sk-04