Vezmi batoh a spoznaj s nami Viedeň

Cestovný lístok z Bratislavy do Viedne už od 1 €!

Rodinný lístok v dvoch variantách:

  • dvaja dospelí a jedno dieťa do 15 rokov len za 8 €
  • dvaja dospelí a dve deti do 15 rokov len za 9 €

Pri online rezervácii storno lístka zadarmo najneskôr 30 minút pred odjazdom spoja, a to jednoducho online, či formou SMS.

Odvezieme vás pohodlne, na kožených sedadlách a cestu si spríjemníte sledovaním filmov, seriálov či počúvaním hudby prostredníctvom monitoru na sedadle. Na občerstvenie vám naviac zadarmo náš personál ponúkne teplé nápoje.

Kaviareň Hawelka

Káva je vo Viedni bohémska. Navštívte kaviareň Hawelka - miesto, kde sa zastavil čas a kde si svoje dlhé chvíle spríjemňoval výtvarník Andy Warhol či architekt Friedensreich Hundertwasser.

Kaviareň bola otvorená už v roku 1939 Leopoldom Hawelkom, ktorý ju viedol spolu so svojou manželkou Josefine. Nábytok je pôvodný a môžete sa usadiť na zachovalé stoličky – thonetky.
Cappucino vám tu neponúknu, no môžete si z ponuky vypísanej na tabuľke kriedov vybrať napríklad obľúbené melange – kávu s čiapočkou šľahačky.

Kaviareň nájdete na ulici Dorotheergasse č. 6 v centre mesta.

Albertina

Vydajte sa pohladiť svoje zmysly umením. Obrazy umelcov Moneta a Picassa v súčasnosti dominujú galérii Albertina, ktorú môžete navštíviť denne od 10:00 do 18:00 a v stredu od 10:00 do 21:00 na Albertinaplatz 1.

Na vstupné do galérie si môžete uplatniť zľavu s Vienna Card. Vďaka tejto karte rovnako tak môžete využiť výhodnejšie cestovanie mestskou hromadnou dopravou či iné zľavy.

Naviac na jednu kartu môžete vziať jedno dieťa do 15 rokov zdarma.

http://www.albertina.at/en

Prater

Ste milovníkom kolotočov? V tomto vás Viedeň určite nesklame. V zábavnom parku Prater si môžete vybrať z viac jako 250 druhov rôznych atrakcií.

Dominantou zábavného parku Prater je obrie ruské koleso postavené v roku 1897 – Riesenrad, ktoré je vysoké 65 metrov, čím ponúka prekrásny výhľad na Viedeň. No moc zaujímavý je aj 117 metrov vysoký retiazkový kolotoč či chobotnica, ktorá vás katapultuje do výšky 18 metrov. Naviac do konca augusta sa môžete previezť na mobilnej horskej dráhe Olympia Looping vysokej až 32,5 metra, po ktorej preletíte rýchlosťou až 100 km/h.

Viac na http://www.prater.at/

Donauturm

A čo tak trošku adrenalínu? Skočte si z najvyššej viedenskej stavby - veže ktorá má 152 m alebo si dajte chutnú večeru s výhľadom na celú Viedeň.

Najbližší možný termín skosku je 30. 7. 2016 záleží len na poveternostných podmienkach :)

Donauturm sa nachádza uprostred Donauparku v blízkosti Dunaja. Viac informácií nájdete na www.donauturm.at