Do Aradu a Temešváru v Rumunsku, cez Budapešť a Szeged

Prevádzka autobusové linky bola ukončená.

Autobusmi RegioJet do Rumunska. Chcete prežiť originálnu a neobvyklú dovolenku? Poznať divoké hory a jazerá, tajomné hrady a dedinky, kde sa zastavil čas? Láka vás uvidieť nekonečnú maďarskú pustu a dopriať si ochutnávku čerstvo dozretého pravého uheráku? Potrebujete pohodlné a bezpečné cestovanie medzi Slovenskou republikou a Rumunskom, s tým najkvalitnejším servisom a za skvelé ceny?

Od 28. júna 2017 jazdia autobusy RegioJet na novej linke Praha – Brno – Bratislava – Budapešť – Budapešť, letisko – Szeged – Arad – Temešvár/späť. Luxusné žlté autobusy so stevardkou a nadštandardným servisom spoja Rumunsko s Českou republikou, Slovenskom a Maďarskom pravidelnými spojmi raz týždenne. Na trase linky pribudne aj nová maďarská destinácia Budapešť-letisko. Cestovné lístky sú v predaji – môžete nakupovat už dnes!

Aké novinky vás čakajú

 • Nová žltá linka spojí Prahu, Brno a BratislavuAradom a TemešváromRumunsku.
 • Na trase linky zastavujeme v Maďarsku na zastávke v centre Budapešti, na budapešťskom letisku Ference Liszta a aj v juhomaďarskom Szegede.
 • Autobusy na tejto trase jazdia 1× týždenne – v smere do Rumunska vždy v piatok a v opačnom smere z Rumunska potom v nedeľu.
 • Z Bratislavy vychádzame o 2:25 hod. (Praha odchod o 22:00 hod., Brno odchod 0:30 hod.) a do Rumunska prichádzame okolo obeda – do Aradu o 11:15 hod. a do Temešváru o 12:10 hod.
 • V opačnom smere vychádzame z Temešváru o 9:00 hod. a z Aradu o 10:00 hod. s popoludňajším príchodom do Bratislavy o 16:45 hod., večerným do Brna o 18:30 hod. a do Prahy o 21:00 hod.
 • V rámci siete autobusových a vlakových spojov RegioJet zaisťujeme k linke prípoje z mnohých slovenských a českých miest.

Cestujte za najnižšie ceny lístkov v akciovej tarife SPECIAL

Využite možnosť zakúpenia lístka za super cenu v akciovej tarife SPECIAL. Stačí si naplánovať cestu o niečo skôr a kúpiť si lístok s trocha väčším predstihom. Zaplatíte až o 24 € menej - a to sa oplatí!

Užitočné podrobnosti

Užite si žltý servis

Začnite cestu zábavou už v našom autobuse! Čaká vás nadštandardný servis – dotykové obrazovky v každom sedadle pre individuálnu zábavu (sledovanie filmov či seriálov, možnosť hrania elektronických hier či počúvanie hudby); zadarmo sú pripravené teplé nápoje, noviny a časopisy, možnosť zakúpenia ďalšieho občerstvenia; prípojka do elektrickej siete 230 V; moderné klimatizované prostredie a pohodlné kožené sedadlá so stolčekom; wc je samozrejmosťou. O vaše pohodlie v priebehu cesty sa stará príjemný a ústretový personál.

Wi-FiStevardkaNápojeStudené nápojeDotyková obrazovkaDenná tlačZásuvka na 230VKlimatizáciaSlúchadlá na zapožičanieHryFilmyHudbaKnihy

Temešvár. Čo zažiť?

 • Viete čo je Timisoara? Originál názvu mesta v rumunštine znie ako meno princeznej z rozprávky.
 • Sadnite si do útulnej kaviarne a užívajte si jedinečnú atmosféru. Vychutnajte si kúzlo historického centra alebo si zájdite na nákupy na miestne trhovisko.
 • Urobte si úžasné fotografie nočného Temešváru. Najkrajšie zábery vám ponúkne nasvietená pravoslávna katedrála, ktorá patrí medzi najvyššie budovy mesta.
 • Tu sa písali dejiny. V Múzeu revolúcie 1989 nájdete všetko o komunistickej histórii Rumunska. Práve v Temešváre sa začala revolúcia, keď Rumuni ukončili totalitnú éru zvrhnutím vlády diktátora Ceausesca.
 • Nechajte sa odviesť miestnym autobusom do Banátu. Nezabudnuteľným zážitkom je návšteva niektorej z dediniek českých krajanov, ktorí tu žijú skoro 200 rokov odlúčení 900 km od svojej vlasti. Nádherná panenská krajina, pohostinnosť a vnútorná čistota miestnych vás chytí za srdce.

Do Temešváru len za 19 €

Autobusmi RegioJet do Rumunska – Temešvár.

Arad. Čo zažiť?

 • Cestujte po Arade ako doma. Električky i autobusy križujú celé mesto a cestovné nie je drahé.
 • Nechajte sa ohromiť vojenským duchom dôb dávno minulých. Rozľahlá pevnosť Cetatea Aradului, zvláštna hviezdicovitá stavba z doby Márie Terézie, láka všetkých fanúšikov historických opevnení. A nielen ich!
 • Milovníci secesie si prídu na svoje. Rakúsko-uhorská minulosť nechala viditeľné stopy na architektúre mesta. Málokde nájdete toľko impozantných secesných budov ako v Arade.
 • Ochutnajte mititei alebo tuicu. Tradičné rumunské špeciality ako je čevabčiči mititei alebo pálenka tuica stojí za to poznať.

Do Aradu len za 19 €

Autobusmi RegioJet do Rumunska – Arad.

Szeged. Čo zažiť?

 • Navštívte Mesto slnečného svitu. V Szegede je krásne 2 200 hodín ročne. Presvedčte sa!
 • Tu sa zrodil maďarský zázrak. Pick saláma, alebo uherák, sa vyrába v tomto meste. Úplne všetko o jeho histórii i výrobe sa dozviete v Múzeu maďarskej salámy Pick Salami and Szeged Paprika Museum.
 • Modrá a zlatá. Hviezdy a kvetiny. Pokoj a rozjímanie. Najkrajší židovský chrám v Maďarsku, Szegedská synagóga, vás uchvátí svojou atmosférou, architektúrou a nádhernou výzdobou interiéru.
 • Užite si pohodičku a teplúčko v termáloch. Moderné termálne kúpele Anna i tradičné Thermálfürdő vám splnia každé prianie. Nezabudnite si vyskúšať aj obľúbené nočné kúpanie!
 • Ponorte sa do tónov hudby. Navštívte slávny letný Festival pod šírym nebom na námestí Dóm tér. Čaká vás opera, opereta, drámy, ľudové tance, klasická hudba, balet i rock v podaní maďarských i svetových hviezd.
 • Nezabudnite si kúpiť segedínske klopkajúce papučky. Kedysi bežná obuv pre dievčatá a panie s ručne vyšívaným zvrškom je stále veľmi obľúbeným suvenýrom.

Do Szegedu len za 19 €

Autobusmi RegioJet do Rumunska – Szeged.