Cenník a tarify

Vo vlakoch RegioJet na trati Bratislava - Komárno platia vnútroštátne cestovné lístky vydané podľa tarify spoločnosti RegioJet. Podľa našej tarify platia všetci cestujúci cestovné spravodlivo podľa dĺžky precestovaného úseku. Cenu cestovného pre vašu trasu si môžete vypočítať vďaka tabuľke cien podľa prejdených kilometrov.

Pre jednotlivé skupiny cestujúcich ponúkame viaceré výhodné zľavy. Na tejto trase si navyše môžete uplatniť bezplatné cestovanie.

UŠETRITE! Ak cestujete pravidelne, určite sa Vám oplatí zakúpiť si časový cestovný lístok s ktorým môžete ušetriť až 50 % oproti jednorazovému cestovnému.

 

Zhrnutie informácií o tarife nájdete na tomto odkaze.

Cenu cestovného pre vašu trasu si môžete vypočítať vďaka tabuľke cien podľa prejdených kilometrov.

Skupina cestujúcich
Výška zľavy Tarifa
Deti 6-15 rokov, študent do 26 rokov zľava 50 % na jednorazové lístky REGIOpol
Deti 6-15 rokov s preukazom na bezplatnú prepravu bezplatne REGIOstudent
 Žiak/študent do 26 rokov s preukazom na bezplatnú prepravu  bezplatne  REGIOstudent
Poberatelia dôchodku do 62 rokov s preukazom  na bezplatnú prepravu bezplatne REGIOdôchodca
Seniori od 62 rokov  s preukazom  na bezplatnú prepravu bezplatne REGIOdôchodca
Seniori od 70 rokov 0,15 € za každých začatých 50 km REGIO 70+
Ťažko zdravotne postihnutí zľava 60% na jednorazové lístky REGIOťzp
Sprievodca ŤZP bezplatne -

Aby mohol cestujúci využiť uvedené zľavy, musí mať preukaz, ktorý ho oprávňuje na dané zľavnené cestovné.

* pre držiteľov preukazov ŤZP-S

 Výška jednorazového cestovného tarify REGIO, REGIOpol, REGIO ťzp, REGIOstudent a REGIOdôchodca je regulovaná a určovaná štátom.Komerčné ponuky Železničnej spoločnosti Slovensko,  sieťové lístky a voľné lístky pre zamestnancov železníc a ich rodinných príslušníkov platia vo vlakoch RegioJet iba v úseku Bratislava hl. st. - Bratislava-Nové Mesto. Ak využívate jeden z uvedených cestovných dokladov a plánujete cestovať vlakmi RegioJet aj ďalej, musíte si zakúpiť cestovný lístok podľa tarify spoločnosti RegioJet. 

Kto má nárok na bezplatné cestovné?

 • Deti do 6. roku veku,

 • Deti od 6 do 15 rokov s preukazom pre dieťa do 15 rokov,

 • Žiaci/študenti bez BČK alebo s BČK bez dopravnej časti do 26 rokov s preukazom pre žiaka/študenta,

 • Dôchodcovia do 62 rokov s preukazom pre poberateľa dôchodku do 62 rokov,

 • Občania nad 62 rokov s preukazom zákazníka,

 • Žiaci/študenti - držitelia BČK vydanej školou v SR s dopravnou časťou alebo držitelia BČK bez dopravnej časti, ktorí nemajú záujem cestovať na časové cestovné lístky s preukazom zákazníka,

 • Sprievodca držiteľa Preukazu fyzickej osoby s ťažkým zdravotným postihnutím so sprievodcom,

 • Sudcovia ústavného súdu a poslanci Národnej rady SR.

Ako preukázať nárok na zľavu?

 • Deti do 15 rokov - pre deti staršie ako 5 rokov preukaz s menom, dátumom narodenia a aktuálnou fotografiou dieťať (napr. preukaz Železničnej spoločnosti Slovensko, preukaz zdravotného poistenca, školský preukaz, karta SAD a pod.).
 • Žiaci a študenti do 26 rokov – študentská čipová karta ISIC* s platnou revalidačnou nálepkou pre daný rok, alebo platný Žiacky preukaz Železničnej spoločnosti Slovensko.
 • Držitelia preukazu ŤZP – platný Preukaz fyzickej osoby s ťažkým zdravotným postihnutím, Preukaz fyzickej osoby s ťažkým zdravotným postihnutím so sprievodcom, Preukaz občana s ťažkým zdravotným postihnutím, Preukaz občana s ťažkým zdravotným postihnutím s potrebou sprievodcu.
 • Seniori nad 70 rokov - preukazom totožnosti.

 *neakceptujeme ISIC v mobilnej aplikácií alebo odfotený v mobilnom telefóne

Cestujete s nami v jeden deň TAM aj SPÄŤ? Odporúčame Vám náš spiatočný lístok.        

 • Spiatočný lístok stojí rovnako ako 2 jednosmerné lístky, ušetríte však čas pri kúpe druhého lístka a platení, a cestujete tak pohodlnejšie!    
 • Lístok je potrebné využiť pre obe cesty vždy počas jedného kalendárneho dňa.    
 • Spiatočný lístok je možné zakúpiť pre všetky typy cestovného. 

Spiatočné lístky si môžete kúpiť pohodlne v zákazníckom centre v Bratislave na hlavnej stanici a v predajných miestach Bratislava - Nové Mesto, Dunajská Streda a Komárno, u zmluvných predajcov, prípadne u stevarda vo vlaku.    

Ak cestujete 3-4 a viackrát do týždňa, určite sa Vám oplatí časové cestovné. RegioJet Vám ponúka jednosmerné alebo obojsmerné týždenné alebo mesačné časové lístky, ktoré platia na neobmedzený počet jázd na Vami vybranom úseku vo zvolenom časovom období.

V prípade, že dochádzate denne, môžete s týždenníkom alebo mesačníkom ušetriť až 50 % oproti cene jednorazových lístkov.

Časové cestovné (mesačníky a týždenníky) ponúkame v 2 verziách:

 • REGIO - celé -  je určené pre všetkých cestujúcich bez rozdielu. Vydaný cestovný lístok je však neprenosný a slúži len osobe, ktorá je na cestovnom lístku uvedená. 
 • REGIOpol - zľavnené -  je určené len pre žiakov a študentov pri dochádzke do školy. Podmienkou využitia tohto typu lístka je uvedenie presnej relácie Z-DO na žiackom (študentskom) preukaze.
 • REGIOstudent - zľavnené -  je určené len pre žiakov a študentov pri dochádzke do školy. Podmienkou využitia tohto typu lístka je uvedenie presnej relácie Z-DO na preukaze na bezplatnú prepravu.

Pre informácie o cenách si pozrite Cenník cestovného

Poďte sa osviežiť a zregenenerovať na termálne kúpaliská na Žitnom ostrove, cestujte rýchlo a pohodle vlakmi  Regiojet.

Využiť môžete naše balíčky:

Výhodný balíček ThermalPass obsahuje:

 • spiatočné cestovné vlakom Regiojet z Bratislavy,
 • garantovanú nadväznú prepravu zo železničnej stanice priamo až na kúpalisko,
 • celodenné vstupné na termálne kúpalisko.
THERMALPASS
Dunajská Streda
Veľký Meder
Dospelý 11 € 14 €
Študent 9,50 € 13,50 €
Dieťa od 3 do 6 rokov
5,50 € 8 €
Dieťa od 6 do 15 rokov
7,50 € 11 €
Senior nad 62 rokov
8,50 € 9 €
Ťažko zdravotne postihnutý
9,50 € 11 €

Cenník platný od 1.7.2020

Pozn.: Sprievod občana s preukazom ťažko zdravotne postihnutého so sprievodom je vo vlaku prepravovaný bezplatne na základe preukazu ŤZPs, v termálnom kúpalisku si však musí dokúpiť vstup.

ThermalPass od 01.02.2020 nie je možné využiť v ktoromkoľvek vlaku. Garantovaná nadväzná preprava na kúpalisko je však zabezpečená len od vybraných vlakov.

Vlaky s garantovanou nadväznou dopravou na kúpalisko vo Veľkom Mederi a Dunajskej Strede
 • z Bratislavy hl. st. každý deň 8:05 a 10:05,
 • z Bratislavy-N.Mesta každý deň 8:13 a 10:13,
 • z Dunajskej Stredy do Bratislavy každý deň 16:50 a 18:50,
 • z Veľkého Medera do Bratislavy v pracovných dňoch 17:15, cez víkendy a sviatky  18:20.
 • Cestujúci môžu využiť z Bratislavy hl.st. do Dunajskej Stredy aj spoje 9:05 a 11:05, od týchto spojov však nie je garantovaná nadväzná doprava na kúpalisko.

THERMALPASS je možné zakúpiť len na týchto miestach:

 • ŽST Bratislava hlavná stanica - Zákaznícke centrum RegioJet,
 • ŽST Bratislava - Nové Mesto - Zákaznícke centrum RegioJet,

Thermalpass nie je možné zakúpiť na palube vo vlaku.

Balíček THERMALPASS platí len v deň, na ktorý je vydaný a vo vlakoch v zmysle ponuky. Balíček je možné zakúpiť v predpredaji až 1 mesiac pred cestou, najneskôr tesne pred odchodom vlaku. Pokiaľ je predajné miesto pred odchodom vlaku zatvorené, cestujúcemu nevzniká nárok na kúpu ponuky ThermalPass počas cesty vlaku alebo na inom mieste.

 

Príručná batožina, jeden pár lyží, snowboard alebo prenosný hudobný nástroj v našich vlakoch prepravuje zadarmo. Príručná batožina je batožina, ktorú je možné umiestniť do batožinovej police prípadne pod miesto, na ktorom cestujúci sedí. Pre akúkoľvek dalšiu nadrozmernú batožinu je však potrebné zakúpiť si batožinový lístok – na výber je jednosmerný, jednodňový a týždenný lístok.

Bicykle a nadrozmerná batožina sa prepravuje za osobitné ceny. Jednosmerný lístok stojí 1,- €, spiatočný 2,- € a týždenný lístok je možné si zakúpiť len za 5,- €.

Psy na vodítku s náhubkom sa prepravujú za polovičné zľavnené cestovné REGIOpol, malé zvieratá v schránke s nepriepustným dnom prepravujeme bezplatne ako príručnú batožinu.