Študenti, seniori, deti i mládeži! Cestujte s RegioJetem po Česku so zľavou 75% na všetky lístky!

Ako to celé funguje?

Cestujte s nami lacnejšie! Od 1. septembra 2018 môžu deti, študenti a seniori využívať zľavu vo výške až 75 % z ceny lístka. Táto zľava platí vo vlakoch aj autobusoch RegioJet, na celom území Českej republiky. Zľavu na cestovné môžu využiť všetky deti do 18 rokov, študenti do 26 rokov a seniori nad 65 rokov.

Cestujte vlakom lacnejšie aj do zahraničia!

Využívajte zľavy 75 % aj na vašich cestách do zahraničia. Zľava totiž platí aj na medzinárodné vlakové spoje, ktoré vedú cez Českú republiku. Na území Slovenska zaplatíte plnú sumu a hneď od hraníc s ČR vám náš systém automaticky započíta zľavu 75%. Lístok do zahraničia tak bude oveľa lacnejší!

Kde si môžete zakúpiť zľavnený lístok?

Cestovný lístok so zľavou 75 % si zakúpite na všetkých pobočkách spoločnosti RegioJet alebo online na našom webe regiojet.sk. Nezabudnite, že cena lístka môže byť ešte výhodnejšia, ak pri nákupe využijete naše vernostné zákaznícke konto Kreditový lístok.

Deti od 6 do 18 rokov:

 • Zľava platí do 17 rokov vrátane.
 • Cestujúci od 6 do dovŕšenia 15 rokov nepotrebujú žiadny preukaz.
 • Cestujúci od 15 rokov do dovŕšenia plnoletosti je povinný preukázať nárok na zľavu platným preukazom s fotografiou, menom a dátumom narodenia. Postačí občiansky preukaz, pas alebo preukaz potvrdený dopravcom.
 • Vo vlakoch platí zľava vo vozňoch tarifov Low cost - bez servisu, Standard a Relax.

Študenti od 18 do 26 rokov:

 • Zľava platí pre cestujúcich do 25 rokov vrátane, ktorí pravidelne navštevujú denné štúdium.
 • Cestujúci je povinný preukázať nárok na zľavu platným žiackym preukazom ČR (ten vydáva akýkoľvek dopravca v Českej republike vrátane RegioJetu) alebo preukazom s medzinárodnou certifikáciou ISIC.
 • Žiacky preukaz ČR možno na počkanie vydať v každej pobočke RegioJetu (v ČR i SR) po predložení kópie za 45 Kč. Viac informácií tu.
 • Vo vlakoch platí zľava vo vozňoch tarifov Low cost - bez servisu, Standard a Relax.

Seniori nad 65 rokov:

 • Zľava platí od 65 rokov.
 • Cestujúci je povinný preukázať nárok na zľavu platným preukazom totožnosti, postačí napríklad občiansky preukaz.
 • Vo vlakoch platí zľava vo vozňoch tarifov Low cost - bez servisu, Standard a Relax.

 

Rezervujte si zľavnené lístky už dnes.

Rezervujte si lístok

 

FAQ - otázky a odpovede

Pre koho platia zľavy 75%? Zľava 75% na cestovné platí od 1. septembra 2018 pre všetky deti od 6 rokov do dovŕšenia 18 rokov, študentov do dosiahnutia 26 rokov a seniorov nad 65 rokov.

Som senior starší ako 65 rokov, čím sa mám preukázať, aby som si mohol uplatniť 75% zľavu? Na preukázanie nároku na zľavu z cestovného vám postačí občiansky preukaz, teda akýkoľvek doklad, z ktorého je možné vyčítať váš vek. Postačí akýkoľvek doklad.

Som študent do 26 rokov, čím sa mám preukázať, aby som mohol uplatniť 75% zľavu? Nárok na zľavu preukážete platným študentským preukazom s certifikáciou ISIC alebo žiackym preukazom. Ten potvrdzujú všetci dopravcovia v Českej republike. Škola, ktorú navštevujete ako študent prezenčného štúdia. Novú takzvanú štátnu zľavu nie je možné kombinovať s existujúcimi výhodami. Ak ste študent do 26 rokov a držiteľ ISIC karty, zľavnené cestovné je 75 %. Nárok na doteraz ponúkanú 10% zľavu pre držiteľov ISIC karty zaniká. Tú môžu čerpať iba držiteľa takejto karty starší ako 26 rokov.

Načítať ďalšie