Preprava batožiny a zvierat

Plánujete na svojej ceste prepraviť špeciálnu batožinu? Venujte prosím pozornosť pravidlám jej prepravy.

Preprava vo vlaku

 • Cestujúci môže so sebou na prepravu vziať batožinu, ktorú je možné vzhľadom na jej rozmery, dĺžku alebo hmotnosť rýchlo a bez ťažkostí naložiť, a to s predpokladom, že neohrozuje bezpečnosť prepravy, neobmedzuje ostatných cestujúcich a nejde o veci vylúčené z prepravy.
 • Batožinu, ktorú nie je možné umiestniť pod a nad miesto cestujúceho, vám pomôžeme uložiť vo vozni tak, aby neprekážala ostatným cestujúcim.
 • Ako batožinu nie je možné prepravovať nebezpečné veci.
 

 

Preprava detských kočiarov

Spoločnosť RegioJet umožňuje aj prepravu detských kočiarov, ale radi by sme Vás upozornili na to, že táto preprava má svoje obmedzenia, napriek vynaloženej snahe a súčinnosti, ktorú náš palubný personál poskytne počas prepravy.

 • Kočiare, ak ich nie je možné zložiť, môžu byť prepravené na začiatku alebo na konci súpravy.
 • Zákazníkom preto odporúčame, aby si rezervovali sedadlo v týchto častiach súpravy.
 • Personál urobí maximum, aby vyšiel v ústrety a poskytol potrebnú asistenciu. Napriek tomu kočiar môže byť počas prepravy mimo dohľad cestujúcich.
 • V súprave nie sú špeciálne vozne na prepravu kočiarov. V prípade nutnosti môže palubný personál prepravu kočiara z priestorových a bezpečnostných dôvodov odmietnuť.
 • Preprava kočiarov je bezplatná.

Preprava zvierat

 • Cestujúci môže so sebou do vozňa vziať drobné domáce a iné malé zvieratá, pokiaľ tomu nebránia osobitné predpisy, ak ich preprava neobmedzuje ostatných cestujúcich a ak sú uzavreté v klietkach, košíkoch alebo iných vhodných schránkach s nepriepustným dnom. Zviera je možné prepravovať len v sprievode cestujúceho a pod jeho dohľadom.
 • V spacích vozňoch nie je možné prepravovať zvieratá.
 • Vo vlaku je možné prepravovať vodiace a asistenčné psy (náležite označené a s preukazom), sprevádzajúce osobu s preukazom ŤZP, ŤZP-S či cvičiteľa

Preprava bicyklov a kolobežiek

V IC vlakoch RegioJet nie je všeobecne možné prevážať bicykle či kolobežky. Prepraviť je možné len malé kolobežky, pokiaľ sa dajú uskladniť v úložnom priestore nad hlavami alebo pod sedačkou. Jediný vozeň, kde prepravujeme bicykle je vozeň triedy Low cost - bez servisu, kde je vyhradené miesto pre 3 bicykle. Toto je možné rezervovať prostredníctvom doplnkových služieb priamo v rezervačnom systéme. Miesto, kde sa nachádza stojan na bicykle je označené ikonou.

Ďakujeme za pochopenie.

Preprava batožiny

Poplatky za prepravu batožiny na autobusových linkách RegioJet (platnosť od 1. 11. 2017)
  Príručná batožina
Cestovná batožina
DESTINÁCIA Batožina v rozmeroch max. 15×25×35 cm Batožiny v batožinovom priestore nepresahujúce rozmery 30×60×80 cm a váhu 30 kg

Poplatok za nadrozmernú botožinu/nadpočetnú batožinu/prepravu bicykla/lyží/snowboardov

PLATBY VOPRED *)
(platba online, platba na predajnom mieste)

Poplatok za nadrozmernú batožinu/nadpočetnú batožinu/prepravu bicykla/lyží/snowboardov

PLATBY PRIAMO PRI AUTOBUSE **)

Vnútroštátne trasy
Česká republika 2 ks ZADARMO 2 ks ZADARMO CZK 20 / 1 EUR CZK 20 / 1 EUR
Slovenská republika
Nemecko 2 ks ZADARMO 2 ks ZADARMO ZADARMO
(len v prípade voľné kapacity batožinového priestoru autobusu)
ZADARMO
(len v prípade voľné kapacity batožinového priestoru autobusu)
Medzinárodné trasy z/do Českej republiky do/z
Slovenská republika 1 ks ZADARMO 1 ks ZADARMO 50 CZK / 2 EUR /
600 HUF / 10 PLN
100 CZK / 4 EUR /
1200 HUF / 20 PLN
Maďarsko
(okrem Szegedu)
Poľsko
Rakúsko
         
Anglicko 1 ks ZADARMO 1 ks ZADARMO 250 CZK / 8 EUR /
2700 HUF / 6 GBP /
80 SEK / 70 DKK /
80 NOK / 70 HRK
300 CZK / 10 EUR /
3000 HUF / 7 GBP /
90 SEK / 80 DKK /
90 NOK / 80 HRK
Belgicko
Chorvátsko
Luxembursko
Maďarsko
(iba Szeged)
Rumunsko
Švédsko
Dánsko
Nórsko
Taliansko
         
Nemecko 1 ks ZADARMO 1 ks ZADARMO 150 CZK / 6 EUR /
2000 HUF / 8 CHF
200 CZK / 8 EUR /
2400 HUF / 10 CHF
Holandsko
Švajčiarsko
Francúzsko
Medzinárodné trasy ze/do Slovenské republiky do/z
Rakúsko 2 ks ZADARMO 1 ks ZADARMO 1 EUR 1 EUR
Medzištátna preprava
Belgicko–Luxembursko–Anglicko 1 ks ZADARMO 1 ks ZADARMO ZADARMO
(len v prípade voľné kapacity batožinového priestoru autobusu)
ZADARMO
(len v prípade voľné kapacity batožinového priestoru autobusu)
Nemecko–Dánsko–Švédsko–Nórsko
Nemecko–Francúzsko
Nemecko–Holandsko
Nemecko–Švajčiarsko
Rakúsko–Taliansko
Maďarsko–Rumunsko

*) Využite možnosť v rezervačnom systéme pre medzinárodné linky a zaistite si vopred miesto pre svoju nadpočetnú či nadrozmernú batožinu, bicykel, lyže, snowboard či detský kočiar - a za výhodnejšie ceny! Stačí si v detaile rezervácie kliknúť na banner Doplnkové služby, kde už jednoducho vykonáte rezerváciu a následne platbu vopred. Rezervácia a úhrada poplatku online je výhodnejšia až o 50 Kč/2 eurá. Možnosť rezervácie batožiny vopred je kapacitne obmedzená. Zložený detský kočiar pre dieťa a invalidné vozíky pre cestujúcich na invalidnom vozíku sú prepravované zadarmo.

**) Ak má cestujúci viac ako 2 kusy batožiny v batožinovom priestore, budú ďalšie kusy prepravené len v prípade voľnej kapacity (max. počet prepravovanej batožiny pre jedného cestujúceho je 5 ks, pri väčšom počte dopravca garantuje prepravu batožiny len na tej časti spoja, na ktorej bola prijatá). Pokiaľ batožina presahuje rozmery 30x60x80 cm alebo hmotnosť 30 kg, je účtovaný 1 poplatok za prekročenie týchto rozmerov/hmotnosti. V prípade, že táto batožina je aj nadpočetná, hradí sa poplatok 2x - za nadpočetnosť a za prekročenie rozmerov/hmotnosti. Za jednu batožinu je možné účtovať max. 2 poplatky. Zložený detský kočiar pre dieťa a invalidné vozíky pre cestujúcich na invalidnom vozíku sú prepravované zadarmo.

Lyže, snowboardy a detské kočiare sú prepravované len v prípade, že nehrozí poškodenie ostatných batožín a na prepravu sú prijaté len v prípade voľnej kapacity batožinového priestoru. Bicykle musia byť zložené a bezpečne zabalené do škatúľ či prepravných vakov. Lyže a snowboardy musia byť zabalené. V autobuse nie je možné prepraviť batožinu, ktorá presahuje rozmery 150x150x150 cm a hmotnosť 50 kg.


(platnosť do 31. 10. 2017)

*) Ak má cestujúci viac ako 2 kusy batožiny v batožinovom priestore, budú ďalšie kusy prepravené len v prípade voľnej kapacity (max. počet prepravovanej batožiny pre jedného cestujúceho je 5 ks, pri väčšom počte dopravca garantuje prepravu batožiny len na tej časti spoja, na ktorej bola prijatá). Pokiaľ batožina presahuje rozmery 30x60x80 cm alebo hmotnosť 30 kg, je účtovaný 1 poplatok za prekročenie týchto rozmerov/hmotnosti. V prípade, že táto batožina je aj nadpočetná, hradí sa poplatok 2x - za nadpočetnosť a za prekročenie rozmerov/hmotnosti. Za jednu batožinu je možné účtovať max. 2 poplatky. Bicykle, lyže, snowboardy a detské kočiare sú prepravované len v prípade, že nehrozí poškodenie ostatných batožín a na prepravu sú prijaté len v prípade voľnej kapacity batožinového priestoru. Bicykle musia byť zložené a bezpečne zabalené do škatúľ či prepravných vakov. Lyže a snowboardy musia byť zabalené. V autobuse nie je možné prepravovať batožinu, ktorá presahuje rozmery 150x150x150 cm a hmotnosť 50 kg.

**) Využite možnosť v rezervačnom systéme pre medzinárodné linky a zaistite si vopred miesto pre svoju nadpočetnú či nadrozmernú batožinu, bicykel, lyže, snowboard či detský kočiar - a za výhodnejšie ceny! Stačí si v detaile rezervácie kliknúť na banner Doplnkové služby, kde už jednoducho vykonáte rezerváciu a následne platbu vopred. Rezervácia a úhrada poplatku online je výhodnejšia až o 50 Kč/2 eurá.

Preprava lyží, snowboardov a detských kočiarov

Lyže, snowboardy a detské kočiare sú prepravované len v prípade, že nehrozí poškodenie ostatných batožín a na prepravu sú prijaté len v prípade voľnej kapacity batožinového priestoru. Bicykle musia byť zložené a bezpečne zabalené do škatúľ či prepravných vakov. Lyže a snowboardy musia byť zabalené. V autobuse nie je možné prepraviť batožinu, ktorá presahuje rozmery 150x150x150 cm a hmotnosť 50 kg.

Preprava bicyklov 

 • na prepravu bicykla je dôležité upozorniť už pri rezervácii, alebo pred cestou zavolať na infolinku (+420 841 101 101), aby bola o tomto fakte posádka vopred informovaná
 • z kapacitných dôvodov je spravidla možné prepraviť cca 2 bicykle/autobus (záleží na konkrétnej obsadenosti spoja), ale nie je možné túto prepravu 100 % garantovať
 • bicykel musí byť zložený a zabalený do (ideálne textilného) obalu s max. rozmermi: dĺžka - 140 cm, hĺbka - 35 cm a výška - 80 cm, aby nedošlo k poškodeniu ostatných batožín
 • bicykel sa prepravuje ako batožina za príslušných cenových podmienok daných pre konkrétnu linku

Ako zložiť bicykel:

 • odmontujeme predné koleso
 • otočíme riadidlá
 • upevníme páskou
 • sedadlo odmontujeme a upevníme

kolo-01kolo-02kolo-03kolo-04kolo-05

Preprava zvierat

 • Na vnútroštátnych linkách a na linke Bratislava-Viedeň je zvieratá možné prepravovať iba bezpečne umiestnené v prepravných skrinkách, klietkach či taškách s nepriepustným dnom, ktoré sú na prepravu zvierat určené. Takto prepravované zvieratá sú prepravované zdarma a cestujú na rukách či pod nohami majiteľa a musia zostať počas celej jazdy v prepravných skrinkách, klietkach či taškách.
 • Na medzinárodných linkách (mimo linky Bratislava-Viedeň) je preprava zvierat zakázaná. Výnimkou je preprava vodiaceho a asistenčného psa, ktorý je prepravovaný zdarma a musí byť náležite označený a vlastniť príslušné dokumenty.